Ozbiljna fudbalska sezona je tek počela, tako da je preuranjeno za donošenje zaključaka.

Ipak, po prikazanom u prvim sedmicama, naziru se imena najvećih razočaranja prelaznog roka.

Pol Pogba – 109 miliona eura

Došao je, tačnije vratio se, u Mančester junajted kao najskuplji igrač u istoriji.

Za 450 minuta u dresu „đavola“ Pol Pogba nije pokazao zbog čega je plaćen 109 miliona eura.

Nije doveden na Old Traford da trese mreže, ali u prvih pet mečeva (bez gola i asistencije), u kojima je Murinjov tim doživio tri poraza, bio je neprimjetan...

Hese – 25 miliona eura

Pari Sen Žermen ga je angažovao kako bi nadomjestio golgetersku prazninu nastalu odlaskom Zlatana Ibrahimovića.

Bivši napadač Reala, međutim, u prvim mečevima u novoj sezoni grije klupu.

U francuskom šampionatu odigrao je samo 127 minuta, i još nije proslavio prvijenac u dresu „svetaca“.

Hatem Ben Arfa – slobodan igrač

Još jedan klasni fudbaler koji se nije naigrao kod Unaija Emerija u uvodnom dijelu sezone.

Dovden u PSŽ iz Nice da oplemeni igru, debitovao je golom u meču francuskog Super kupa sa Lionom (4:0).

Otada, uglavnom, gleda utakmice sa klupe, a za 152 minuta u prvenstvu nije uspio da zatrese mrežu ili upiše asistenciju.

Emeri mu je poručio da nije Mesi.

Nani – 8,5 miliona eura

Nakon očaravajućeg početka ljeta i osvajanja titule sa portugalskom reprezentacijom na Evropskom prvenstvu, Nani je promjenio klupske boje i iz Fenerbahčea prešao u Valensiju.

Poslije četiri kola, „slijepi miševi“ su zakucani za dno Primere, sa sva četiri poraza, a 29-godišnji vezista na kontu ima 270 odigranih minuta i jednu asistenciju.