Đorđević pogodio i u Kupu

Zenit je slavio na gostovanju drugoligašu Tambovu sa ubjedljivih 5:0 i izborio duel osmine finala protiv Anžija, a Đorđević je pogodio za 4:0 u 72. minutu.
Luka Đorđević, Foto: Fc-zenit.ru
Ažurirano: 22.09.2016. 13:33h

Treći gol Luke Đorđevića za Zenit ove sezone, u trećem različitom takmičenju - nakon Premijer lige i Lige Evrope, crnogorski napadač pogodio je i u nacionalnom Kupu.

Trener Mirćea Lućesku poslao je na teren gotovo najjači tim, pa je 22-godišnji napadač opet ušao sa klupe i opet je maksimalno iskoristio ukazanu priliku.

Osim Đorđevića, golove za Zenit postigli su Mak, Kokorin, Šatov i Đulijano.

U osminu finala se dan ranije plasirao i moskovski Dinamo Fatosa Bećiraja, ubjedljivom pobjedom kod kuće nad ekipom Rostova, učesnikom Lige šampiona (4:0). Bećiraj je igrao cijeli meč.

Dinamo, sada drugoligaš, u osmini finala će igrati sa ekipom Tosno, takođe drugoligašem.