Atletiko izvukao bod na Nou Kampu, Mesi se povrijedio, Savić dobar

1 komentar(a)
Nejmar i Huanfran, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.09.2016. 22:10h

Jedan od velikih derbija španskog prvenstva završen je remijem - Atletiko Madrid je izvukao bod protiv Barselone ne Nou Kampu (1:1).

Prvi put svih 90 minuta za Atletiko je u mečevima sa Barselonom odigrao crnogorski internacionalac Stefan Savić (prošle sezone dva puta ulazio sa klupe) i ostavio je odličan utisak.

Osim što nije uspio da slavi na svom terenu, domaćin derbi neće po dobru pamtiti i zbog povrede Lea Mesija, koji je prije kraja morao da napusti teren.

Barselona je povela u 41. minutu golom glavom Ivana Rakitića, poslije centaršuta Inijeste.

Utakmica je riješena za dva minuta u drugom poluvremenu. U 60. je Mesi morao da napusti igru, a Dijego Simeone je sve karte bacio na napad i u igru ubacio Fernanda Toresa i Anhela Koreu.

Samo minut kasnije Tores je sjajno propustio loptu kroz noge za Koreu, mladi Argentinac se stuštio ka golu, a njegov zemljak Maskerano se okliznuo u pokušaju da ga zaustavi. Korea je precizno šutirao i lopta se od stative odbila u mrežu.

Poslije toga Atletiko se ekspresno vratio u defanzivu a Barsa bezuspješno pokušavala da dođe do tri boda.

Real je, dakle, i pored remija sa Viljarealom ostao na vrhu sa 13 bodova, Sevilja ima 11, Barsa 10, a Atletiko 9...