Mladost, Sutjeska i Zeta ubjedljivo do osmine finala

Bez iznenađenja u mečevima 1/16 finala najmasovnijeg takmičenja - svi prvoligaši obezbijeli plasman u narednu rundu
86 pregleda 11 komentar(a)
Mladost - Sutjeska, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 21.09.2016. 15:47h

Nije bilo iznenađenja u mečevima šesnaestine finala Kupa, svi favoriti i svi provigaši plasirali su se u osminu finala.

Najubjedljivija je bila Mladost, koja je u Baru protiv trećeligaša Hajduka slavila sa 8:0.

Nikola Rakojević je malo iskombinovao sastav, a tri igrača postigla su po dva gola - Marko Burzanović u 15. i 81, napadač Boris Kopitović u 50. i 74, te Ognjen Stijepović u 65. i 86. minutu. U strijelce su se još upisali Bojan Lazarević u 41. i Miloš Radulović u 72. minutu.

Sutjeska se kraj Birstrice peticom protiv drugoligaša Radničkog zagrijala za nedjeljni veliki crnogorski derbi protiv Budućnosti.

Izabranicima Nebojše Jovovića značajno su pomogli fudbaleri iz Berana, koji su postigli dva autogola. Autori ubjedljivog trijumfa Nikšićana bili su i strijelci Veljko Vuković, Miloš Bakrač i Miloš Vučić.

Bijes za prvenstveni poraz od Budućnosti u posljednjim sekundama, fudbaleri Zete iskalili su nad igračima Jezera u Plavu - 4:0 slavili su momci Dejana Vukićevića, a sva četiri gola postigli su u drugom poluvremenu. Mrežu Jezera pogodili su Šaleta Kordić u 61, Miloš Krkotić u 73. i 75. i Aldin Adžović u 90. minutu.

Rezultatom 4:0 slavio je Dečić, tekođe u gostima - žrtva je bilo Igalo. Vule Vujačić dva puta, Uroš Đuranović i Edvin Kuč, presudili su drugoligašu.

Grbalj je sa laganih 3:0 slavio na gostovanju Bratstvu (golovi Tučevića, Dinčića i Nedića), a istim rezultatom Petrovac je pod Malim brdom savladao Grafičar. Dva gola postigao je Anđeo Drobnjak, jedan Benjamin Kacić.

Bokelj je pogocima Simunovića i Luke Maraša pobijedio Mornar u Kotoru sa 2:0, dok je Iskra u posljednjih 15 minuta, golovima Bulajića i Bošnjaka, slomila otpor Ibra u Rožajama - 1:3. Prethodno, Danilovgrađani su vodili golom Gorana Burzanovića, a izjednačenje domaćinu donio je Mirza Hot.

Četiri utakmice odlučene su penalima - srećniji i spretniji od protivnika bili su fudbaleri Jedinstva, Berana, Brskova i Mladosti iz Lješkopolja.

Prošlosezonski finalisti, Rudar i Budućnost, takmičenje će početi u osmini finala.