Mladost sigurna u Petrovcu, Dečić bolji od Sutjeske, Rudaru samo bod

Derbi kola igra se sjutra u Podgorici, sastaju se Budućnost i Zeta
Mladost - Sutjeska, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 17.09.2016. 15:34h

Šampion je, konačno, pokazao klasu, u Petrovcu je savladao domaćina 3:0, mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu, za četvrti trijumf u sezoni.

Za prekid serije od tri meča bez pobjede, Mladost je došla je golovima Mirka Raičevića u 46, Admira Adrovića u 77. i Ivana Novovića u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Dečić je u Tuzima savladao Sutjesku 1:0 i upisao drugu uzastopnu, ukupno četvrtu pobjedu ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Edvin Kuč u 33.minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Grblja, koji su u Pljevljima igrali 1:1. Grbalj je poveo golom Ivana Jablana u 11. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Alen Melunović u 65. minutu.

Jablan je, tako, nastavio golgetersku seriju u nezavisnoj državi, jer je postigao gol u 11. uzastopnoj sezoni u domaćoj ligi. Uz to, nastavila se tradicija da kada Jablan postigne gol, njegov tim ne gubi u Pljevljima (tri pobjede i šest remija).

Rudar je bez pobjede u posljednjih šest mečeva.

Seriju dobrih rezultata nastavila je Iskra, koja je u Danilovgradu pobijedila Bokelj 1:0 i upisala četvrti trijumf ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Miloš Drinčić u 39. minutu.

Lovćen je u Beranama savladao Jedinstvo 2:0 i prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza, a do prve pobjede ove sezone došao je golovima Joka Jabučanina u 7. i Dejana Pepića u 39.minutu.

Bjelopoljski tim doživio je šesti poraz i poslije sedmog kola jedini su sastav u ligi bez pobjede.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 18 sati pod Goricom, sastaće se Budućnost i Zeta.