Samo bod za Čelsi na "Libertiju"

1 komentar(a)
Antonio Konte, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.09.2016. 17:10h

Čelsi nije pobijedio prvi put pod komandom Antonija Kontea u Premijer ligi, nakon tri trijumfa uslijedio je i remi u Velsu - bod "plavcima" uzeo je Svonsi (2:2).

Dijego Kosta je u 18. minutu donio prednost gostima iz Londona, izgledalo je da Čelsi ide ka novoj pobjedi, ali se sve promijenilo u samo nekoliko minuta drugog poluvremena.

Prvo je Gilfi Sigurđson pogodio iz penala poslije velike greške Tiboa Kurtoe u 59, a u 62. je Liroj Fer iskoristio lošu odluku sudije Marinera i zatresao mrežu nakon čistog faula nad Garijem Kejhilom.

Svonsi je potom imao i šansu za 3:1, ali Čelsi realno nije zaslužio da izgubi - bod mu je obezbijedio Kosta u 81. minutu.

Čelsi je tako propustio priliku da se vrati na diobu prvog mjesta, pa je Mančester siti nakon četiri kola usamljen na vrhu - ima maksimalnih 12 bodova.