Juve je pobijedio sa 3:1 uz pogotke Iguaina i Pjanića
Gonsalo Iguain i Paulo Dibala, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.09.2016. 20:50h

Juventus nije poremetila ni reprezentativna pauza, šampion nastavlja da se poigrava sa protivnicima u Italiji.

Tri od tri - to je skor odigranih utakmica i pobjeda "stare dame" ove sezone u Seriji A, a posljednja žrtva je Sasuolo, nakon Juvea vjerovatno najorganizovaniji klub na Apeninima u ovom trenutku.

Ali, razlika je ogromna - Juve je pobijedio sa 3:1 na svom terenu, a već nakon 27 minuta je bilo 3:0.

Masimilijano Alegri može da bude posebno zadovoljan učinkom igrača koji je plaćen 94 miliona eura - Gonsala Iguaina.

Pipita je postigao prva dva gola na meču (drugi je bio posebno atraktivan), a potom se upisao i drugi novajlija - Miralem Pjanić, koji je u 27. minutu zaokružio goleadu pred golom gostiju iz Ređo Emilije.

Već u 33. postavljen je konačan rezultat - jedini pogodak za Sasuolo dao je Luka Antei...

Juve ima devet bodova, a šansu da sačuvaju korak imaju Roma i Sampdorija, koje su takođe slavile u prva dva duela.

Ovi timovi igraju međusobno na "Olimpiku" od 15 časova.

Drugi trijumf u sezoni je upisao Napoli. Nakon što su savladali Milan, Napolitanci su osvojili Siciliju - pobijeđen je Palermo sa 3:0.

Marek Hamšik je 47. načeo domaćina, a pobjedu je obezbijedio Hose Kaljehon golovima u 51. i 65.

Palermo - Napoli 0:3 (Hamšik 47, Kaljehon 51, 65)

Juventus - Sasuolo 3:1 (Iguain 5, 10, Pjanić 27 - Antei 33)