Prvak Evrope pao u Bazelu, Francuskoj samo bod protiv Bjelorusije

50 pregleda 2 komentar(a)
Švajcarska, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.09.2016. 21:39h

Fudbaleri Švajcarske pobijedili su večeras u Bazelu selekciju Portugala sa 2:0 u prvom kolu Grupe B kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018.

Šampion Evrope, koji je u Bazelu igrao bez svog najboljeg igrača Kristijana Ronalda, loše je počeo kvalifikacije za Mundijal u Rusiji, dok je Švajcarska odigrala dobar meč i iskoristila šanse.

Golove za Švajcarsku postigli su Bril Embolo u 24. i Admir Mehmedi šest minuta kasnije.

Portugal je u finišu utakmice bio bolji rival na terenu i mogao je da unese neizvjesnost u meč. Najbliži golu bio je Nani, ali je u 82. minutu pogodio stativu.

U preostala dva meča grupe B, Letonija je s minimalnih 1:0 pobijedila Andoru u gostima, dok su Farska Ostrva i Mađarska odigrali bez golova.

Fudbaleri Švedske i Holandije odigrali su neriješeno 1:1 u prvom kolu grupe A.

Markus Berg je pogodio u 43. minutu za prednost Švedske, a izjednačenje i bod Holandiji donio je Vesli Snajder u 67. minutu.

U veoma uzbudljivoj utakmici u Sofiji, Bugarska je slavila protiv Luksemburga sa 4:3.

Pobjedu Bugarskoj doneo je Aleksandar Tonev u 92. minutu, samo minut pošto je Florijan Bonhert izjednačio za Luksembrug.

Preostale golove za Bugarsku postigli su Dimitar Rangelov, Marselinjo i Ivelin Popov i Aleksandar Tonev, dok je strijelac dva gola za Luksemburg bio Orelijan Žoahim.

Veliko iznenađenje u grupi A priredila je Bjelorusija koja je na svom terenu odigrala bez golova sa vicešampionom Evrope, reprezentacijom Francuske.

Francuska je bila dominantna, stvarala je šanse, uputila dosta udaraca ka golu protivnika, ali je Belorusija na kraju uspela da se odbrani i osvoji prvi bod u kvalifikacijama.

Najubjedljiviju pobjedu u večerašnjim utakmicama upisala je selekcija Bosne i Hercegovine, koja je sa 5:0 pobijedila Estoniju. Dva gola postigao je Emir Spahić, a po jedan Edin Džeko, Haris Medunjanin i Vedad Ibišević.

Grčka je na gostovanju bila ubjedljiva protiv Gibraltara sa 4:1, dok je Belgija, takođe u gostima, sa 3:0 slavila protiv Kipra.

Romel Lukaku je dva puta bio strijelac za Belgiju, a u strijelce se upisao i Janik Karasko.

Grupa A

Bjelorusija – Francuska 0:0

Bugarska – Luksemburg 4:3 (Rangelov 16, Marselinjo 65, Popov 79, Tonev 90+2 - Joakim 60, 62, Bohnert 90+1)

Švedska – Holandija 1:1 (Berg 43 - Snajder 67)

Grupa B

Švajcarska – Portugal 2:0 (Embolo 24, Mehmedi 30)

Andora – Letonija 0:1 (Sabala 48)

Farska Ostrva – Mađarska 0:0

Grupa H

Gibraltar – Grčka 1:4 (Voker 26 – Mitroglu 10, Vizman ag44, Fortunis 45, Torosidis 45+2)

Bosna i Hercegovina – Estonija 5:0 (Spahić 7, 90+2, Džeko 23p, Medunjanin 71, Ibišević 83)

Kipar – Belgija 0:3 (Lukaku 13, Lukaku 61, Karasko 81)