Danci po planu, kiks Poljaka u Astani, pobjede Engleske i Njemačke

Sem Alardajs je pobjedom debitovao na klupi Engleske - Albion je savladao Slovačku u reprizi duela sa Eura u Francuskoj
Kazahstan - Poljska, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.09.2016. 20:55h

Danska je opravdala ulogu favorita, Poljska nije - epilog je prvih mečeva grupe E kvalifikacija za Mundijal, u kojoj se nalazi i Crna Gora.

Danci su u Kopenhagenu savladali Jermeniju sa 1:0 golom Kristijana Eriksena, a isti igrač je u 72. minutu propustio šansu da obezbijedi trijumf, jer je promašio penal.

Jermeni, ipak, nisu imali snage da kazne domaćina, posebno bez najboljeg igrača, Henriha Mhitarijana.

"Tri boda su najvažnija, ali morali smo da postignemo još koji gol", istakao je Eriksen.

Mnogo neizvjesnije je bilo u Astani, gdje Poljacima nije bila dovoljna ni prednost od 2:0 (pogađali su novi igrač Lestera Bartoš Kapustka i Robert Levandovski iz penala).

Na kraju je bilo 2:2, pa je Crna Gora već na startu kvalifikacija dobila potvrdu koliko je u stvari teško gostovati u dalekoj Astani.

Bod Kazahstancima donio je Sergej Kizničenko pogocima u 43. i 58. minutu.

"Morali smo da dobijemo, primili smo golove koje nismo smjeli", istakao je desni bek Poljske Mačiej Ribus.

A Sem Alardajs je pobjedom debitovao na klupi Engleske - Albion je savladao Slovačku u grupi F u reprizi duela sa Eura u Francuskoj.

U Trnavi su Slovaci odolijevali sve do isključenja Martina Škrtela u 57. minutu (oba žuta kartona je dobio poslije faula nad Harijem Kejnom).

Englezi su potom jurili na gol domaćina, u 89. im je poništen regularan pogodak Tea Volkota, ali je zaslužen trijumf gostima donio Adam Lalana, koji je u 95. minutu donio tri boda.

"Bilo je prilično napeto, morali smo da pobijedimo s igračem više. Možda je za gol i kriv slovački golman, ali smo zaslužili tri boda", kazao je Alardajs.

U istoj grupi, Slovenci su gubii sa 2:0 u Litvaniji, ali neporaženi napuštaju Viljnus, jer im je bod obezbijedio iskusni štoper Boštjan Cesar. Azerbejdžan je savladao San Marino u gostima sa 1:0 (grupa C).

Njemačka je opravdala ulogu favorita u Oslu, golovima Tomasa Milera (dva) i Džošue Kimiha je savladala Norvešku, a u istoj grupi je Češka razočarala i odigrala bez golova protiv Sjeverne Irske.

U grupi F, Malta je do 53. minuta mučića Škote, ali je na kraju sve došlo na svoje - gosti su slavili sa 5:1.

GRUPA C: San Marino - Azerbejdžan 0:1, Norveška - Njemačka 0:3, Češka - Sjeverna Irska 0:0.

GRUPA E: Kazahstan - Poljska 2:2, Danska - Jermenija 1:0, Rumunija - Crna Gora 1:1.

GRUPA F: Litvanija - Slovenija 2:2, Slovačka - Engleska 0:1, Malta - Škotska 1:5.