Obamejang pogađao za bodove Dortmundu

Menhengladbah je u derbiju dana bio bolji od Bajera
Pjer Emerik Obamejang, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.08.2016. 18:52h

Bajern je bio silovit na premijeri, ali je i Borusija Dortmund slavila na startu sezone. "Milioneri" su bili bolji od Majnca, koji je u posljednji trenucima meča uspio da postigne gol. Prethodno je Gabonac Pjer Emerik Obamejang sa dva pogotka riješio pitanje pobjednika.

I Volfsburg je opravdao ulogu favorita na gostovanju Augsburgu, ali se Šalke okliznuo u Frankfurtu. Ajntraht je poveo golom Aleksandra Majera, koji je u nastavku propustio da realizuje i penal, ali gosti to nijesu kaznili, iako su u posljednjih 15-tak minuta imali igrača više - isključen Mihael Hektor defanzivac sa Jamajke.

U derbiju dana i posljednejm terminu, Borusija Menhengledbah je dobila "farmaceute". Domaćin je vodio od posljednjih trenutaka prvog dijela, ali je mladi finski napadač Pohjanpala pogodio nakon pet minuta na terenu. Ipak, Menhengladbahu su pripala tri boda, jer je Štindl iskoristio asistenciju Torgana Azara.

Rezultati:

Keln - Darmštat 2:0 (Rise 11, Modest 61),

Augsburg - Volfsburg 0:2 (Didavi 35, Rodriges 89)

Borusija D.- Majnc 2:1 (Obamejang 17, (penal) 89 - Muto 90+2))

Ajntraht - Šalke 1:0 (Majer 13)

Hamburger- Ingolštat 1:1 (Vud 30 - Hinterser 79)

Borusijia M.- Bajer 2:1 (Han 45+1, Štindl 85 - Phjanpala 79).

Nedjelja: Herta - Frajburg (15.30 h), Hofenhajm - Lajpcig (17.30 h)

Petak: Bajern - Verder 6:0 (Ćabi Alonso 9, Levandovski 13, 46, 76 (penal), Lam 66, Riberi 73)