Iguain donio pobjedu Juveu, Roma krenula silovito

1 komentar(a)
Gonsalo Iguain, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.08.2016. 20:53h

Juventus već sada zavisi od golova Gonsala Iguaina - Argentinac je samo desetak minuta nakon što je kročio na teren "Juventus arene" upisao pogodak, i to pobjedonosni, protiv Fiorentine.

U Torinu je bilo 2:1, nakon što Juve nije impresionirao, ali jeste pokazao da je, kako god da odigra, apsolutni vladar italijanskog fudbala.

Sami Kedira je donio prednost "staroj dami" u 37. minutu na centaršut Đorđa Kjelinija, a "viola" je poravnala preko Nikole Kalinića u 70.

Iguain je ušao u 66. minutu umjesto Marija Mandžukića, a već u 75. Masimilijanu Alegriju je isplatila izmjena, pošto je Pipita sa prve stative ničiju loptu sproveo u mrežu...

Romin start u Seriji A je obećavajući, iako joj je trebalo više od 60 minuta da slomi otpor Udinezea na "Olimpiku" u premijernom meču šampionata.

Na kraju je bilo čak 4:0 za "vučicu", uz dva gola sa bijele tačke Dijega Perotija, te Edina Džeko i Mohameda Salaha u samom finišu.

Dovoljno da navijači budu zadovoljni, da se vjeruje u uspješnu sezonu u Vječnom gradu...

Aktuelni šampion Juventus večeras sezonu otvara duelom sa Fiorentinom na "Olimpiku", ostali mečevi su na programu sjutra.

Juventus - Fiorentina 2:1 (Kedira 37, Iguain 75 - Kalinić 70)

Roma - Udineze 4:0 (Peroti (penal) 65, 75 (penal), Džeko 82, Salah 84)