77 pregleda 0 komentar(a)
Klasen Ajaks, Foto: Twitter.com
Ažurirano: 03.08.2016. 21:13h

Veliko iznenađenje u Izraelu - Hapoel Ber Ševa eliminisao je Olimpijakos u 3. rundi kvalifikacija za Ligu šampiona!

U prvom meču u Pireju nije bilo golova, dugo je izgledalo da revanš ide u produžetke, ali ogroman uspjeh domaćinu donio je Cedek u 79. minutu. Slavni grčki klub će morati u kvalifikacije za Ligu Evrope, a izraelski šampion je stigao na korak od istorijskog rezultata i plasmana u Ligu šampiona.

Remi u Rumuniji, pa sigurna pobjeda u Danskoj - Kopenhagen nije dozvolio iznenađenje u duelu sa Astrom.

Nakon 1:1 u gostima, večeras na "Parkenu" nije bilo dileme - domaćin je pobijedio sa 3:0 golovima Kornelijusa (dva pogotka) i Santandera.

U plej-ofu je i Steaua preko praške Sparte.

Nekadašnji evropski šampion je u Bukureštu trijumfovao rezultatom 2:0 (prvi meč završen je bez pobjednika - 1:1), golovima reprezentativca koji je skrenuo pažnju na Euru - Stančijua, koji je pogađao u 31. i 62. minutu.

Seltik je opet preživio pakao, i to s dva gola iz penala protiv Astane - u Glazgovu je slavio sa 2:1 i prošao Kazahtance.

Prolaz Keltima je donio Musa Dembele golom sa bijele tačke u 93. minutu...

Dva gola Klasena lansirali su Ajaks u baraž, iako je PAOK ima dobar rezulta iz Amsterdama pred revanš u Solunu (1:1).

U Grčkoj je čak odlično počelo za domaćina, poveo je sa 1:0, a onda je Klasen sa dva gola, drugim u 88. minutu utišao navijače PAOK-a.

Derbi trećeg kola je pripao Monaku, koji je izbacio Fenerbahče.

U Kneževini je bilo 3:1, a dva gola dao je Žermen i tako poništio poraz od 2:1 iz Istanula.

Prošao je i Salcburg, kao i Rostov - ruski tim je u Belgiji savladao Anderleht.

Najveća drama je viđena u Bernu - Jang Bojs je stigao prednost Šahtjora iz prve utakmice (2:0), a onda nakon penala prošao u baraž za Ligu šampiona.

Monako - Fenerbahče 3:1 (1:2)

Utorak: Crvena zvezda - Ludogorec 2:4 - nakon produžetaka (prvi meč 2:2), Dundalk - BATE 3:0 (0:1), Dinamo Tbilisi - Dinamo Zagreb 0:1 (0:2), APOEL - Rozenborg 3:0 (1:2), Karabag - Plzenj 1:1 (0:0).