Gvardiolin prvijenac: Siti preko penala "osvetio" Junajted i savladao Borusiju

Mančester siti, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.07.2016. 15:42h

Borusija Dortmund je prošlog petka u svom prvom meču u Internacionalnom kupu šampiona ubjedljivo savladala Mančester junajted (4:1).

Šest dana kasnije, "bučne komšije" su "osvetile" gradskog rivala.

U duelu u Šenženu kojim je zaključen kineski dio Internacionalnog kupa šampiona, Siti je trijumfovao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 6:5 - u regularnih 90 minuta bilo je 1:1.

Sastav Pepa Gvardiola mogao je lako i da izbjegne penal rulet, ali je poslije vođstvo golom Kuna Aguera u 79. minutu, primio pogodak u šestom minutu sudijske nadoknade - američki tinedježer hrvatskih korijena Kristijan Pulišić zatresao je mrežu Kabalera.

"Milioneri" su turneju završili sa četiri boda, Siti sa dva, a Junajted je ostao na nuli. Trofej neće biti dodijeljen jer je susret mančesterskih klubova otkazan zbog kiše i lošeg stanja terena na Nacionalnom stadionu u Pekingu.