Zastrašujući Junajted: Pobjeda protiv Fulama za 4. mjesto na tabeli

Mančester junajted ostvario 10. pobjedu na 11 utakmica pod Ole Gunarom Solskjerom, uz samo jedan remi
346 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Mančestera junajteda, Foto: DYLAN MARTINEZ

Mančester junajted je u zoni Lige šampiona - misija koja je prije samo mjesec i po izgledala kao nemoguća, postala je realnost u 11. meču Ole-Gunara Solskjera na klupi.

Norveški trener upisao je 10. pobjedu, uz samo jedan remi, osmu na devet utakmica u Premijer ligi.

"Crveni đavoli" su bili goropadni protiv Fulama u Zapadnom Londonu - 3:0, i preskočili Čelsi, koji sjutra gostuje Mančester sitiju.

Junak pobjede bio je dvostruki strijelac, Pol Pogba - čak sedam golova postigao je Francuz otkada je prethodni trener, Žoze Murinjo, smijenjen sa klupe "đavola".

Pogba je u 14. minutu, nakon dodavanja Marsijala, fantastično pogodio lijevom nogom sa lijeve strane, u bliži ugao Fulamovog gola - 0:1.

Samo devet minuta kasnije Marsijal je završio sve sam, nosio je loptu 40 metara, oslobodio se dvojice čuvara i plasirao loptu u mrežu - 0:2.

Nastavak je bio relaksacija za goste, protiv očajnog Fulama, a pobjedu je potvrdio Pogba iz penala u 64. minutu.