Karlos Baka donio Kolumbijcima treće mjesto

1 komentar(a)
Kolumbija, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.06.2016. 02:16h

Kolumbija je zauzela treće mjesto na Kopa Americi - u meču za treće mjesto na "Sentenariju", Kolumbijci su savladali domaćina, Sjedinjene Američke Države sa 1:0, i ostvarili najbolji rezultat na ovom takmičenju od 2001. godine, kada su bili šampioni.

Interesantno, Kolumbijci su treći bili i 1995. godine, kada su, takođe, bili bolji od SAD-a, tada sa 4:1.

Gol odluke postigao je napadač Milana, Karlos Baka u 31. minutu, pa je Kolumbija nastavila seriju bez poraza protiv Amerikanaca na velikim takmičenjima koja traje još od 1994. godine...

Sredinom drugog poluvremena u dva uzastopna napada obje selekcije su pogodile okvir gola, da bi u samoj završnici, zbog velike nervoze na terenu, obje ekipe dobile po crveni karton, a isključeni su Amerikanac Orosko (drugi žuti) i Kolumbijac Arijas.

Kolumbija je, tako, nastavila tradiciju po kojoj ne gubi u mečevima na Kopa Americi u kojima vodi na poluvremenu.

Finale Kopa Amerike igraće ponovo Argentina i branilac trofeja Čile, a meč se igra u dva sata iza ponoći, u noći između nedjelje i ponedjeljka.