Novo finale Čilea i Argentine

Čile, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.06.2016. 07:50h

U reprizi finala prošlogodišnje Kopa Amerike, za trofej će se ove godine u Sjedinjenim Američkim Državama boriti Argentina i Čile.

Čile je prošle godine u Santijagu slavio poslije penala 4:1 (0:0).

Čileanci su finale "Sentenarija" izborili pošto su u polufinalu savladali Kolumbiju 2:0.

"Ovo je pobjednički tim, oni su pobjednici...Prije početka tunira, oni su bili ubijeđeni u trijumf", rekao je selektor Čilea Huan Antonio Pici.

Aktuelni kontinentalni šampion sav posao završio je već poslije 11 minuta kada su golove postigli Čarls Arangiz i Hoze Fuenzalida.

"Napravili smo neke greške, i platili smo iz skupo. Čile je bio efikasan, kao i uvijek. To je jedan od kljčnih faktora njihove pobjede", izjavio je selektor Kolumbije Hose Nestor Pekerman.

Kolumbijci su poslije toga napadali, blistao je golman Klaudio Bravo, a konačno su se predali poslije crvenog kartona Karlosa Sančesa u 54. minutu.

Inače, duel Čilea i Kolumbije obilježilo je veliko nevrijeme, pa je početak drugog poluvremena kasnio više od dva sata.

Finale se igra u noći između nedjelje i ponedjeljka u Nju Džersiju.

Argentinci jure 13. titulu na Kopa Amerika, a Čileanci drugu.

Argentina je bila posljednja koja je odbranila titulu na Kopa Americi, osvojivši dva uzastopna trofeja 1946. i 1947. godine.

"Moramo poštovati, to uvijek i radimo, naše rivale, ali se moramo boriti da ih pobijedimo", dodao je Pici.

Za treće mjesto igraće SAD i Kolumbija, koji su otvorio ovogodišnju Kopa Ameriku, kada je kolumbija slavila 2:0.