Harakiri Borusije, Bajern prišao na pet bodova

Dortmund je bez dva boda ostao iako je do 75. minuta vodio sa 3:0, Bajern dobio Šalke
984 pregleda 0 komentar(a)
Hoffenheim's Ishak Belfodil heads his side's third goal during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and TSG 1899 Hoffenheim in Dortmund, Germany, Saturday, Feb. 9, 2019. The match ended 3-3. (AP Photo/Martin Meissner), Foto: Martin Meissner
Ažurirano: 09.02.2019. 19:55h

Bajern je pobjedom nad Šalkeom u 21. kolu prišao lideru Borusiji Dortmund na pet bodova, pošto su "milioneri" na nevjerovatan način ispustili pobjedu.

Imala je Borusija u Dortmundu i tri gola prednosti i sjajnu igru...I na kraju je osvojila samo bod protiv upornog Hofenhajma. Tom ishodu kumovala je i sudijska greška da ponište gol Gecea u 12. minutu, ali su svakako "mlioneri u posljednjih 15 minuta ušli sa 3:0.

Od starta su "milioneri" nametnuli ritam, poveli golom Gecea u 12. minutu koji su sudije poništile, ali se to nije odrazilo na igru domaćina. Džejdon Sančo je bolju igru krunisao golom u 32. a Gece se u 43. pobrinuo za sigurno vođstvo na poluvremenu.

Kada je u 66. minutu Portugalac Gereiro pogodio za 3:0 slavlje je na "Vestfalenu" moglo da počne.

Ipak, prerano. Promašaj Sanča u 74. minutu, i pogodak Belfodila u narednom napadu za Hofenhajm, bio je okidač za goste koji su iskoristili momenat i golovima Kaderabeka u 83. i opet Belfodila u 87. minutu šokirali su lidera. Signalizirali su domaći igrači igru rukom kod tog gola, ali je ipak Belfodil šutirao glavom.

Dortmund sada nakon 21, kola ima 50 bodova, pet više od Bajerna, koji je autogolom Brume poveo već u 12. minutu. Ipak, 18-gopdišnji Ahmed Kutuću je izjednačio u 25. ali je samo dva minuta kasnije Levandovbski opet doveo bavarce u vođstvo. Za sigurnu pobjedu pobrinuo se Gnabri u 57. minmutu na asistenciju Levandovskog.

Volfsburg je stalno vodio u Frajburgu a onda ga je VAR sapsao guibitka bodau nadoknadi (3:3).

Borusija Menhengladbah je ponižena od Herte na svom terenu (3:0), pošto su gosti pokazali da nijesu slučajno izgubili tek u produžecima Kupa Njemačke od Bajerna. Menhengladbah je sa 42 boda sada na četiri boda iznad Lajpciga, koji je kući odigrao bez golova sa Ajntrahtom.

U derbiju začelja Hanover je od starta utakmice imao igrača više i sa 2:0 je dobio Nirnberg.