Domaćin pobijedio u Grupi A, Kolumbija odmarala vedete

Iz grupe A u četvrtfinale Kopa Amerike plasirali su se SAD i Kolumbija
Klint Dempsi, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.06.2016. 08:31h

Domaćin Kopa Amerike, Sjedinejne američke države pobiejdile su u grupi A, pred plej-of. Izabranici Jirgena Klinsmana su u meču odluke sa 1:0 savladali Paragvaj, i iskoristzili opuštanje Kolu,nije, koja je i pred psoljednju, treću utakmicu u grupi bila izborila prolazak u nokaut fazu.

Amerikanci su slavili golom Klinta Dempsija, a uspjeli su da sačuvaju mrežu iako je defanzoivac Sanderlenda, Deandre Jedlin u samo minut spario žute kartone u 48. minutu.

Kolumbija je nakon pobjeda nad Amerikom, na otvaranju turnira i potom Paragvajem, pred posljednje kolo u grupi već izborila plasman. Zato je selektor Pekerman izveo sastav bez vodećih igrača, Bake, Hamesa Roidrigesa, Ospine... Kostaruika je to iskoristila za oproštajnu pobjedu, a Kolumbija je zbog, za gol gore gol razlike završila na drugom mjestu.

Rezultati:

SAD - Paragvaj 1:0 (Dempsi 27)

Kolumbija - Kostarika 2:3 (Fabra 6, Moreno 73 - Vargas 2, Fabra 34 (autogol), Borhes 58)