Meksiko pokazao moć protiv Urugvaja

Rafael Markes, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.06.2016. 06:22h

Meksikanci su jasno rekli pred dolazak na Kopa Ameriku u Sjedinjene Američke Države: „Idemo da osvojimo titulu“.

A da te riječi imaju adekvatno pokriće, „sombrerosi“ su pokazali u prvom meču grupe C, jer su savladali šampiona iz 2011. Urugvaj sa 3:1.

Izabranici Kolumbijca Huan Karlosa Osorija su poveli već u 3. minutu autogolom Alvara Pereire, da bi Dijego Godin pogodio za 1:1 u 74.

Meksikanci su, ipak, do 10. uzastopne pobjede, tj. 20. vezanog meča bez poraza, stigli u finišu - novo vođstvo je donio legendarni Rafael Markes sjajnim šutem na prvu stativu u 85. minutu, a u sudijskoj nadoknadi je tri boda potvrdio vezista Porta Ektor Erera.

Meksikanci, nošeni fenomenalnom podrškom sa tribina u Finiksu, do trijumfa su došli kada je bilo po 10 igrača na terenu.

Igrač "sombrerosa" Andres Gvardado je isključen u 73. minutu, a Urugvajac Matijas Vesino u 45. minutu.

U drugom meču grupe C, Venecuela je savladala Jamajku (1:0) pogotkom Hosefa Martinesa u 17. minutu.