Borusija iz Dortmunda savladala Borusiju Menhengladbah 2:1
343 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Borusije Dortmund nakon pobjede, Foto: WOLFGANG RATTAY
Ažurirano: 21.12.2018. 22:47h

Borusija Dortmund je sa stilom završila jesenji dio Bundeslige, jer je u derbiju 17. kola savladala imenjakinju iz Menhengladbaha 2:1.

Tim Lusijena Favra je tako opet pobjegao Bajernu i Borusiji devet bodova, s tim da Bavarci mogu da priđu, jer u subotu gostuju Ajntrahtu.

„Milioneri“ su bili bolji od starta, a do zasluženog vođstva su stigli u 42. minutu, kada je Džejdon Sančo iskosa sa desne strane sjajno pogodio suprotni ugao.

Pjesma „žutog zida“ nije dugo trajala, jer je bivši njemački reprezentativac Krištof Kramer u sudijskoj nadoknadi bio najsnalažljiviji u gužvi i izjednačio.

Mario Gece, koji je u 34. minutu zamijenio povrijeđenog Paka Alkasera, u 54. je stigao do svoje druge asistencije, nakon što je sa golom spojio Marka Rojsa.

Kapiten Borusije je u 65. minutu mogao da otkloni sve dileme, ali je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

„Milionerima“ je ovo bila 13. pobjeda u Bundesligi, imaju tri remija, a jedini poraz su doživjeli prije tri dana, kada ih je iznenađujuće zaustavila Fortuna iz Diseldorfa.