Smoling u finišu srušio Portugal na Vembliju

Kris Smoling, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.06.2016. 20:54h

Pred Žoseom Murinjom, koji je sa tribina Vemblija posmatrao duel, Engleska je u posljednjem pripremnom meču uoči odlaska na Euro pobijedila Portugal 1:0.

Jedini gol bio je autorsko djelo Krisa Smolinga, defanzivca Mančester junajteda, kluba koji "Specijalni" uskoro preuzima - u 87. minutu u izletu na protivničku polovinu, 27-godišnji štoper glavom je zatresao mrežu gostiju.

Ipak, rezultat je praktično što može da zadovolji selektora reprezentacije „tri lava“ Roj Hodžson.

Jer, Portugalci su igrali bez Kristijana Ronalda, a u 35. minutu su ostali bez Bruna Alveša, koji je umalo otkinuo glavu Hariju Kejnu, pa mu je italijanski sudija Marko Gvida pokazao crveni karton.

„Brus Springstin će narednog vikenda nastupati na Vembliju. On je 66-godišnjak. I dalje ima više energije od ove engleske reprezentacije“ – bio je komentar pred kraj meča na sajtu BBC-ja.

Engleze na Euru čeka grupa B sa Rusijom, Slovačkom i Velsom.

Na drugoj strani, Portugalci će naredne srijede igrati sa Estonijom, prije nego što na Evropskom prvenstvu odmjere snage sa Islandom, Austrijom i Mađarskom u grupi F.