Fiorentina slavila na "San Siru" golom Federika Kjeze
587 pregleda 1 komentar(a)
Napoliju je za pobjedu bio dovoljan gol, Foto: CIRO DE LUCA
Ažurirano: 22.12.2018. 16:57h

Milan je u krizi, a Đenaro Gatuzo više nije siguran na klupi jednog od najvećih italijanskih klubova.

Nakon eliminacije iz Lige Evrope uslijedio je prvo remi sa Bolonjom u očajnoj predstavi, a sada i poraz - bolja je bila Fiorentina, koja je u Milanu slavila golom Federika Kjeze - 1:0.

"Rosoneri" su ovim porazom pali na peto mjesto Serije A i sada su van zone Lige šampiona.

Ovo je treći meč zaredom (nakon remija rezultatom 0:0 protiv Torina i Bolonje) da Milan nije dao gol, što mu se nije dogodilo još od novembra 2001.

Ispred njih je Lacio s bodom više poslije trijumfa nad Kaljarijem u vjerovatno najboljem meču koji je odigrao ove sezone.

Bilo je 3:1, a domaćin je na "Olimpiku" imao i tri gola prednosti nakon što su pogađali Sergej Milinković-Savić, Franćesko Aćerbi i Senad Lulić.

Za tim Simonea Inzagija je cijeli meč odigrao crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Napoli je imao problema protiv Spala, ali je i osvojio tri očekivana boda.

Za trijumf kod kuće mu je bio dovoljan pogodak Raula Albiola u finišu prvog poluvremena...

Razočarao je i Inter, i to protiv jedine ekipe u ligi koja nema pobjedu.

"Crno-plavi" su remizirali protiv Kjeva u Veroni, a domaćin je do boda (1:1) došao preko Serđa Pelisijea u 91. minutu.

Inter je vodio od 39. minuta kada je mrežu "letećih magaraca" zatresao Ivan Perišić.

Milan - Fiorentina 0:1