Borusija Dortmund jesenji prvak, Bajern mrzne na minus šest

Jesenji prvak Borusija Dortmund braniće na proljeće šest bodova prednosti nad Bajernom
468 pregleda 0 komentar(a)
Riberi slavi pobjedu sa Kovaćem, protiv bivšeg kluba hrvatskog trenera, Foto: KAI PFAFFENBACH
Ažurirano: 22.12.2018. 17:27h

Borusija Dortmund je jesenji prvak, ali je Bajern pobjedom u derbiju u Frankfurtu prišao na šest bodova zaostatka. Izabranici Nika Kovača su odigrali sjajnu utakmicu protiv njegovog bivšeg kluba, koji je bio opasan samo u prvih 10 minuta.

Da Košta a potom Luka Jović nisu pogodili iz sjajnih šansi, a onda je bavarski gigant podigao nivo igre. Sjajnom akcijom po desnoj strani Bajern je do vođstva došao golom Riberija na asistenciju Levandovskog u 35. minutu.

Riberi je u 79. minutu započeo akciju i sjajno je završio nakon duplog pasa sa Kimihom, da bi Rafinja lobom za televizijske špice postavio konačnih 3:0 u 89. minutu.

Danas u popodnevnom terminu Bajer je slavio veliku pobjedu protiv Herte, a i Šalke je napokon proradio na strani.

U derbiju začelja Fortuna je slavila u Hanoveru golom Finka u drugom minutu nadoknade.

Gosti, koji su u prošlom kolu nanijeli jedini poraz lideru Dortmundu, više su željeli pobjedu i nakon pet propuštenih šansi do velika tri boda došli su u sudijskoj nadoknadi. Fortuna je sada na sedam bodova iznad zone ispadanja, a četiri iznad zone baraža, gdje je Štutgart koji je kući izgubio od Šlalkea.