Senzacija na "Etihadu": Palas šokirao šampiona, poraz Čelsija na "Stamford bridžu"

Sautempton je na gostovanju Hadersfildu upisao tri boda rezultatom 3:1, a Vest Hem je kao domaćin poražen od Votforda rezultatom 2:0.
1899 pregleda 0 komentar(a)
Kristal Palas slavi treći gol, Foto: CARL RECINE
Ažurirano: 22.12.2018. 17:57h

Šampion Mančester siti poražen je na "Etihadu" od Kristal Palasa rezultatom 3:2 u 18. kolu Premijer lige i tako ostao na četiri boda zaostatka za vodećim Liverpulom, koji je sinoć savladao Vulverhempton u gostima.

Gindogan je doveo Siti u vođstvo u 27. minutu na asistenciju Fabijana Delfa, izjednačio je Džefri Šlup u 33, da bi Endrju Taunsend spektakularnim pogotkom iz voleja u 35. kompletirao preokret do poluvremena. U 51. minutu nakon neopreznog starta Kajla Vokera dosuđen je jedanaesterac za Kristal Palas, a sa bijele tačke po četvrti put ove sezone uspješan je bio Luka Milivojević. Kevin de Brujne je u 85. smanjio rezultat, a čini se da Belgijanac nije imao namjeru da šutira već da centrira. U finišu je šampion pokušao da dođe do boda, ali je Palas uspio da odoli naletima "građana".

Čelsi je na "Stamford bridžu" poražen od Lestera 1:0 i sada ima jednako bodova kao Arsenal, ali zbog bolje gol razlike i dalje drži četvrtu poziciju. Jedini strijelac na meču bio je Džejmi Vardi u 51. minutu poslije dodavanja Džejmsa Medisona.

Sautempton je na gostovanju Hadersfildu upisao tri boda rezultatom 3:1, a Vest Hem je kao domaćin poražen od Votforda rezultatom 2:0. Bornmut je trijumfovao protiv Brajtona, a dvostruki strijelac bio je Bruks. Njukasl i Fulam odigrali su meč bez golova.