Zinčenko srušio rekord Ševčenka

Naime, Zinčenko je juče imao 19 godina i 165 dana, dok je tadašnji igrač Dinama iz Kijeva imao 19 godina i 214 dana kada je pogodio u porazu od Turske (2:3) 1. maja 1996.
Aleksandr Zinčenko, Foto: Ffu.org.ua
Ažurirano: 30.05.2016. 08:48h

Andrij Ševčenko je najbolji strijelac u istoriji fudbalske reprezentacije Ukrajine sa 48 golova, ali od sinoć više nije najmlađi.

Rekord legendarnog napadača, star 20 godina, oborio je Aleksandr Zinčenko.

Vezista ruske Ufe je dao gol u pobjedi nad Rumunijom (4:3) i ušao u istoriju nacionalnog tima, jer je za 49 dana „pretekao“ Ševčenka.

Zinčenko je stasao u akademiji Šahtjora iz Donjecka, ali nije dobio šansu u prvom timu. Otišao je u Ufu, kojoj je pomogao da opstane u Premijer ligi Rusije.

Za nacionalni tim je debitovao u porazu od Španije (0:1), kada je igrao tri minuta, a manje od toga mu je bilo dovoljno da zatrese mrežu Rumunije - ušao je na poluvremenu, a pogodio u 48. minutu na asistenciju Jevgena Seleznjova.