PSŽ-u Kup Francuske, Ibrahimović stigao do 50. gola

Zlatan Ibrahimović, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2016. 21:19h

Zlatan Ibrahimović nije mogao da izabere bolji način za oproštaj od navijača Pari Sen Žermena.

Fenomenalni napadač je u posljednjoj utakmici u dresu „svetaca“ dao dva gola, stigao do cifre od 50 pogodaka u sezoni, ali je za navijače kluba iz Grada svjetlosti najvažnije kada je to ostvario - u pobjedi u finalu Kupa Francuske (4:2), protiv najljućeg rivala, Olimpik Marseja.

Tim Lorana Blana je tako stigao do triple krune drugu sezonu zaredom, jer je osvojio i šampionat i Liga kup Francuske.

Parižani su poveli golom Bleza Matuidija već u 2. minutu nakon perfektne asistencije Anhela di Marije, da bi već u 11. izjednačio Florijan Tovan.

Matuidi je već poslije 30-ak sekundi nastavka iznudio penal koji je realizovao Ibrahimović, da bi šđvedski napadač riješio sve prvo asistencijom za Edinsona Kavanija u 57. minutu i onda jubilarnim, 50. golom u 82.

Miči Bačuaji je postavio konačnih 2:4 u 87. minutu.