Šampionska zvona zvone: Mladost osvojila prvu titulu!

Tri kola prije kraja Mladost ima deset bodova prednosti u odnosu na Budućnost, više nego dovoljno za prvu titulu
80 pregleda 0 komentar(a)
Mladost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 14.05.2016. 17:38h

Dva kola prije kraja više nema dileme - pobjedom u gradskom derbiju, i to protiv direktnog i najbližeg konkurenta, Mladost je stigla do prve titule u klupskoj istoriji. Sasvim zasluženo, jer je ekipa Nikole Rakočevića od početka do kraja sezone bila dominatna na domaćoj sceni...

Mladost je do pobjede, 21. ove sezone, došla golovima Milana Đurišića u 34. i Zorana Kokota u 78. minutu. Jedini pogodak za Budućnost postigao je Momčilo Raspopović u 51. minutu.

Iznenađenje je priredio Mornar, koji je u Pljevljima pobijedio Rudar 1:0. Odlučujući pogodak postigaao je Jovan Vučinić u 31. minutu. Golman Rudara Miloš Radanović je promašio penal u 74.minutu.

Bokelj je u Kotoru, golovima Dejana Pepića u 31. i Dejana Đenića u 85. minutu, savladao Petrovac 2:1. Jedini pogodak za Marko Marković u 50. minutu.

Sutjeska i Zeta igrali su u Nikšiću 0:0, dok je Dečić u Tuzima pobijedio Iskru 2:1i i prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza.

Do pobjede došao je golovima Iljira Camaja u 15. i Dalibora Đukića u 31. minutu. Jedini pogodak za Iskru postigao je Goran Burzanović 72. minutu.

Pobjedu je upisao i Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Lovćen 2:0, golovima Ilije Tučevića u 3. i Ivana Jablana u 64. minutu.

Šćepanović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 17 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 16, dok su Boris Kopitović iz Petrovca i Dejan Zarubica iz Sutjeske upisali po 13 golova.

Nekadašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač i Šaleta Kordić iz Sutjeske strijelci su deset, dok su po osam golova postigli Petar Vukčević (Grbalj), Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar) i Pjeter Ljuljđuraj (Dečić).

Doskorašnji fudbaler Mladosti Damir Kojašević i Dejan Đenić iz Bokelja po sedam puta upisali su se u listu strijelaca, dok su po gol manje postigli Miloš Đalac (Lovćen), Miloš Radanović (Rudar), Danko Kovačević (Iskra), Radomir Đalović (Budućnost), Bojan Kopitović (Grbalj) i Jovan Vučinić (Mornar).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.

Rezultati 31. kola:

RUDAR – MORNAR 0:1 (0:1) (Radanović iz Rudara je promašio penal u 74. minutu)

DEČIĆ – ISKRA 2:1 (2:0)

Camaj 15, Đukić (penal) 45 - Burzanović 73. (Burzanović je promašio penal u 73.)

GRBALJ – LOVĆEN 2:0 (1:0)