Mladost iskoristila poraz Budućnosti i može da počne šampionsko slavlje

Mladost, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 11.05.2016. 17:03h

Samo nedjelju dana trajala je nada Budućnosti da u finišu sezone može da pomrsi račune Mladosti na putu do šampionske titule. Nakon što je Rudar u derbiju slavio protiv Budućnosti, Mladost je, istina teškom mukom, stigla do tri zlata vrijedna boda.

Gol odluke za Mladost postigao je Marko Šćepanović u prvom minutu sudijske nadoknade, pa lider imao velikih sedam bodova prednosti u odnosu na gradskog rivala, tri kola prije kraja prvenstva.

Sutjeska je kao gost savladala Petrovac 2:0, golovima Šalete Kordića u 58. i Dejana Zarubice u 76. minutu.

Ubjedljiva je pred svojim navijačima bila je Zeta, koja je u Golubovcima pobijedila Dečić 3:0.

Do pobjede došla je golovima Luke Klikovca u 48, Filipa Kukuličića u 62. i Darka Bjedova u 80. minutu

U derbiju začelja Lovćen je u Baru, golom Vladana Tatara u 90. minutu iz jedanaesterca, savladao Mornar 1:0.

Pobjedu u gostima ostvario je i Grbalj, koji je Danilovgradu savladao Iskru 3:1.

Pobjedu ekipi iz Radanovića donijeli su Milan Zorica u 19, Vojin Pavlović u 69.i Bojan Kopitović u 81. Minute.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Goran Burzanović u 30. minutu.

U premijernom meču ovog kola, Rudar je u Pljevljima, golovima Predraga Brnovića u 73. i Ivana Kneževića u 89. minutu, savladala Budućnost 2:0.

Šćepanović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 17 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 16, dok su Boris Kopitović iz Petrovca i Dejan Zarubica iz Sutjeske upisali po 13 golova.

Nekadašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač i Šaleta Kordić iz Sutjeske strijelci su deset, dok su po osam golova postigli Petar Vukčević (Grbalj), Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar) i Pjeter Ljuljđuraj (Dečić).

Doskorašnji fudbaler Mladosti Damir Kojašević sedam puta upisao se u listu strijelaca, dok su po gol manje postigli Miloš Đalac (Lovćen), Miloš Radanović (Rudar), Danko Kovačević (Iskra), Dejan Đenić (Bokelj), Radomir Đalović (Budućnost) i Bojan Kopitović (Grbalj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.