Bajern odbranio Salataru, Štutgart na korak od Cvajte

Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.05.2016. 16:11h

Bajernu je protiv Ingolštata trebao bod da kolo prije kraja osvoji titulu i greške nije bilo - Bavarci su četvrti put zaredom prvaci Njemačke nakon što su pobijedili u gostima sa 2:1.

Četiri dana nakon bolne eliminacije iz Lige šampiona od Atletiko Madrida Bajern je tako uradio ono što je morao, jer gotovo da nije bilo šanse da izgubi domaću titulu.

Robert Levandovski je već nakon pola sata igre donio dva gola prednosti gostima, a do poluvremena je iz penala smanjio Hartman.

U nastavku dileme nije bilo, pa je Gvardiola i treći put za tri godine osvojio njemačko prvenstvo.

Pred posljednje kolo jasno je da je i Borusija druga, kao i da je Bajer iz Leverkuzena treći tim koji će predstavljati Njemačku u Ligi šampiona naredne sezone.

U kvalifikacije ide Borusija iz Menhengladbaha...

Borba za opstanak je dostigla vrhunac, a u najgoroj situaciji je Štutgart, koji je danas izgubio od Majnca sa 3:1, pa je i dalje pretposljednji na tabeli.

"Švabe" imaju dva boda manje od Verdera koji je u zoni baraža za opstanak, a tri manje od Ajntrahta, pa su i navijači reagovali tako što su nakon još jednog poraza uletjeli u teren.

Ajntraht je bitan trijumf ostvario danas na svom terenu protiv Borusije iz Dortmunda golom Ajgnera.

Strahovaće i Hofenhajm, koji je poražen od Hanovera (1:0).

Šalke - Augsburg 1:1 (Huntelar 82 - Bajer 90)

Borusija M. - Bajer 2:1 (Han 43, 79 - Arangis 20)

Hamburger - Volfsburg 0:1 (Luiz Gistavo 73)

Štutgart - Majnc 1:3 (Gentner 6 - Mali 37, Kordoba 53, Onisivo 77)

Ajntraht - Borusija D. 1:0 (Ajgner 15)

Keln - Verder 0:0

Hanover - Hofenhajm 1:0 (Kijotake 28)

Herta - Darmštat 1:2 (Darida 15 - Gondorf 24, Vagner 82)

Ingolštat - Bajern 1:2 (Hartman 43 (penal) - Levandovski 15 (penal), 32)