TELEKOM PRVA LIGA (29. KOLO)

Mladost pala u Nikšiću, Budućnost na minus četiri!

71 pregleda 6 komentar(a)
Budućnost, Foto: Filip Roganović
Budućnost, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 07.05.2016. 18:36h

Četiri kola prije kraja šampionata, trka za titulu je, neočekivano, dobila na draži - nakon poraza Mladosti, Budućnost je prišla na minus četiri boda, pa će dva gradska rivala do kraja vojevati bitku za titulu, jer je Rudar porazom u Kotoru otpao iz te trke.

Mladost i Budućnost u naredna tri gola imaju težak raspored, što ide u korist lideru. Mladost igra protiv ekipa iz vrha, redom protiv Bokelja, Budućnosti i Rudara, dok će Budućnost, osim protiv Rudara iMladosti, još igrati i sa Petrovcem.

Mladost je šesti poraz u sezoni doživjela od Sutjeske, protiv koje su Podgoričani poveli golom Mirka Raičevića u 57. minutu. Izjednačio je Šaleta Kordić u 74, a pobjedu domaćinu donio je Dejan Zarubica u 87. minutu.

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Mornar 1:0, golom Radomira Đalovića u 86. minutu. Gosti su u finišu igrali sa igračem manje nakon isključenja Markovića.

Rudar je otpao iz šampionske trke, nakon što ga je u Kotoru savladao Bokelj 1:0. odlučujući pogodak postigao je Dejan Đenić u 19. minutu.

Pobjedu u gostima upisao je Petrovac, koji je u Tuzima savladao Dečić 2:1. Do tri boda i prekida serije od 12 utakmica bez pobjede došao je golovima Borisa Kopitovića u 31. i Šute Jobošija u 67. minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Pjeter Ljuljđuraj u 38. minutu.

Uspješna u gostima bila je i Zeta, koja je u Radanovićima, golovima Stevana Živkovića u 25. i 57. minutu, savladala Grbalj 2:1. Jedini pogodak za Grbalj postigao je Zdravko Dragićević u 64. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Lovćena i Iskre, koji su na Cetinju igrali 2:2. Domaćin je golovima Blaža Perutovića u 10. i Damira Ibrića u 53. minutu poveo 2:0. Na 2:1 smanjio je Uroš Đuranović u 79, a konačan rezultat postavio je Darko Vučić u 87. minutu.

Šćepanović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 16 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 15, Boris Kopitović iz Petrovca upisao je 13, a gol manje Dejan Zarubica iz Sutjeske.

Nekadašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač bio je strijelac deset, Šaleta Kordić postigao je devet, a po gol manje Petar Vukčević (Grbalj), Miloš Nikezić (Bokelj), Ivan Marković (Rudar) i Pjeter Ljuljđuraj (Dečić).

Doskorašnji fudbaler Mladosti Damir Kojašević sedam puta upisao se u listu strijelaca, dok su po gol manje postigli Miloš Đalac (Lovćen), Miloš Radanović (Rudar), Danko Kovačević (Iskra), Dejan Đenić (Bokelj) i Radomir Đalović (Budućnost).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.

Rezultati 29. kola

SUTJESKA - MLADOST 2:1 (0:0)

Zarubica 87, Kordić 74 - Raičević 57.

BOKELJ - RUDAR 1:0 (1:0)

Đenić 19.

DEČIĆ - PETROVAC 1:2 (1:1)

Ljuljđuraj 38 - Kopitović (penal) 31, Joboši 67.

GRBALJ - ZETA 1:2 (0:1)

Dragićević 64 - Živković 25, 57.

LOVĆEN - ISKRA 2:2 (1:0) - kraj (Tiodorović iz Lovćena je dobio crveni karton u 77. minutu)

Perutović 10, Ibrić 53 - Đuranović 79, Vučić 87.

BUDUĆNOST - MORNAR 1:0 (Marković iz Mornara je dobio crveni karton u 84. minutu)

Đalović 86.

Tabela

1 MLA Mladost 29 20 4 6 48:23 61
2 BUD Budućnost 29 17 6 6 45:17 57
3 RUD Rudar 29 14 9 6 33:22 51
4 BOK Bokelj 29 15 5 9 38:23 50
5 SUT Sutjeska 29 13 7 9 39:29 46
6 Zeta Zeta 29 9 7 13 32:38 34
7 DEC Dečić 29 9 6 14 32:42 33
8 GRB Grbalj 29 9 5 15 31:42 32
9 Petrovac Petrovac 29 8 8 13 31:45 32
10 LOV Lovćen 29 7 9 13 28:35 31
11 ISK Iskra 29 6 12 11 25:45 30
12 MOR Mornar 29 6 6 17 25:46 24
30. kolo (11.05.2016)
17:00 Mornar Mornar - Lovćen Lovćen _ - _ SRC Topolica
17:00 Iskra Iskra - Grbalj Grbalj _ - _ Stadion braće Velašević
17:00 Zeta Zeta - Dečić Dečić _ - _ Stadion Trešnjica
17:00 Petrovac Petrovac - Sutjeska Sutjeska _ - _ Stadion pod Malim brdom
17:00 Mladost Mladost - Bokelj Bokelj _ - _ Trening kamp FK Mladost
17:00 Rudar Rudar - Budućnost Budućnost _ - _ Gradski stadion Pljevlja