Atletiko ide ka finalu - Saulova magija i odbrana sa Savićem za pobjedu nad Bajernom

Atletiko pobijedio Bajern 1:0. Stefan Savić igrao 90 minuta i zaustavio Roberta Levandovskog. Revanš u utorak u Minhenu
62 pregleda 0 komentar(a)
Atletiko, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.04.2016. 21:00h

Atletiko sa minimalnom prednošću ide u Minhen - tim Dijega Simeonea savladao je Bajern 1:0, magičnim golom Saula u 11. minutu.

Atletiko je u drugom poluvremenu, posebno u prvih 25 minuta preživio pravu opsadu, nevjerovatmu dominaciju Bajerna, ali odbrana, u kojoj je dominirao Stefan Savić, potpuno zaustavivši Levandovskog, izdržala je sve i sačuvala mrežu.

Alaba je bio najbliži izjednačenju, kada je udarcem sa 30-ak metara zatresao prečku, dok je Oblak sjajno zaustavio šut Havija Martinesa.

Kada su izašli iz bunkera, igrači Atletika mogli su da riješe meč, ali je Fernando Tores pogodio stativu.

Tok meča

90+3. minut - posljednji pokušaj Bajerna. Benatija je zahvatio loptu glavom, miran je bio Oblak. Zatim je i Vidal pokušao sa 16 metara, ali nije dobro zahvatio loptu.

Požutio je i Vidal, a Atletiko potpuno umirio napade Bajerna. Domaćin sve bliži velikoj pobjedi.

Karton i za Saula, koji izlazi iz igre - prva Simeoneova zamjena je Tomas Parti. Ovacije za strijelca jedinog gola.

Dva žuta kartona za igrače Bajerna - prvo Benatija, zbog starta nad Kokeom, koji je već bio van terena, pa za Nojera koji je napustio gol da bi podigao igrača Atletika.

Treća izmjena Gvardiole - Benatija umjesto Bernata, Alaba je sada bek.

75. minut - Atletiko je izašao iz bunkera i umalo 2:0 - Tores je sve uradio sjajno u šesnaestercu, prevario Alabu, a zatim pogodio stativu sa desetak metara iskosa sa lijeve strane. Odbijenu loptu zahvatio je Koke, ali je njegov šut lako zaustavio Nojer.

73. minut - nakon kratke pauze u napadima, Bajern opet priprijetio - projektil Vidala zaustavio je Oblak.

Ušao je i Tomas Miler - svi se pitaju zašto je Gvardiola čekao do sada da uvede najboljeg strijelca Bajerna u Ligi šampiona.

Nevjerovatna dominacija Bajerna, nakon prvih 15 minuta drugog poluvremena gosti imaju 90,7 odsto vremena loptu u svom posjedu!

Gvardiola vadi prvog džokera za klupe. Riberi zamijenio Komana.

64. minut - prvi put je Levandovski dobio malo prostora, ali iz teške pozicije nije ugrozio Oblaka.

Od početka drugog poluvremena, Bajern napada sa svih strana i na sve načine. Ovo se zove opsada, u rovovima su ukopani igrači Atletika na 20 metara od svog gola.

Veliki pritisak Bajerna, ogroman test za čvrstinu Atletikove odbrane.

56. minut - još jedna velika šansa za Bajern. Glavom je šutirao Havi Martines, Oblak sjajno reagovao.

54. minut - koliko sreće za Atletiko - spektakularan šut Davida Alabe sa 30 metara, lopta je zatresla prečku.

Opasan napad Bajerna, preko Levandovskog, ali opet stižu igrači Atletika da zatvore sve.

47. minut - korner Bajerna, na pet metara od gola pala je lopta, ali Koman nije mogao dobro da je zahvati, jer mu je Himenes bio blizu.

Grafika BBC-ja dobro opisuje šta se događalo u prvom dijelu. Bajern je imao posjed, ali lopta je više bila pred golom gostiju.

Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena, na klupi Bajerna još su Miler, Riberi i Gece.

Atletiko vodi 1:0 protiv Bajerna na poluvremenu druge utakmice polufinala Lige šampina.

Magija Saula, sjajan gol nakon solo-prodora, oplemenila je žestoku borbu na "Kalderonu" u prvih 45 minuta.

Bajern mnogo veći posjed, Atletiko opasan u gotovo svakom napadu.

Stefan Savić potpuno zaustavio Levandovskog.

44. minut - opasan Atletiko, nakon prve duže kombinacije pred golom Bajerna. Samo korner, a mirisalo je na nešto mnogo veće.

Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Daglas Kosta.

Vjerovatno fudbaleri Reala i Mančester sitija, Zidan i Pelegrini takođe, gledaju meč na Kalderonu i mogu da vide kako se i polufinale može odigrati u visokom tempu, tenziji i intezitetu. Mnogo bolja utakmica večeras nego sinoć.

38. minut - ubacivanje Tijaga Alkantare, moglo je da bude opasno, ali Oblak siguran.

34. minut - brz napad Bajerna, ali sjajno su vratili igrači Atletika, pa je Komanovo ubacivanje sa desne strane lako ukrotio Oblak.

30. minut - Atletiko kad napadne, to čini munjevito. Grizman je utrčao u šesnaesterac, ali ga je stigao Martines i spriječio da ozbiljnije ugrozi gol. Nojer je, ipak, nogom izbacio u korner.

Bajern konstantno sa loptom u nogama, pravi pritisak na odbranu Atletika, kojoj je, međutim, potrebno mnogo da bi popustila.

25. minut - lukav pokušaj Daglasa Koste iz prekida, iskosa sa lijeve strane. Lopta u spoljnji dio mreže.

Nakon vodećeg gola Saula, smirila se tenzija, ovo su situacije koje Atletiko voli i od kojih živi.

12. minut - opasnost pred golom Atletika, Vidal je umalo izjednačio, nakon što je dobio vazdušni duel sa Savićem, ali je Himenes izbacio u korner.

11. minut - kakav trenutak magije Saula Nigeza - prošao je kroz odbranu Bajerna i plasirao loptu sa ivice šesnaesterca uz desnu stativu.

Atletiko agresivan i odlučan u uvodu meča. Presing na svim djelovima terena, već nekoliko opasnih situacija pred golom gostiju.

3. minut - Atletiko je prvi probao - Saul sa 25 metara, lak posao za Nojera.

Počeo je meč na "Kalderonuj", drugo polufinale Lige šampiona, između Atletika i Bajerna.

Najčvršći tim u Evropi, protiv ekipe raskošnog napadačkog potencijala, sudar dva stila i filozofije.

Naš Stefan Savić našao se u startnoj postavi Atletika, da se bori sa Robertom Levandovskim i ostalim igračima od kojih drhte sve odbrane svijeta.

Ili, kako je rekao njegov trener Dijego Simeone - da vodi fudbalski rat.

"Rat ne dobija onaj koji ima više vojnika, već onaj koji ih bolje iskoristi", tako je Ćolo najavio večerašnji duel.

Sa Savićem u startnih 11, Atletiko nije izgubio 16 mečeva ove sezone, a još od vremena Peđe Mijatovića iz Reala, krajem prošlog vijeka, crnogorski fudbal nije imao predstavnika u polufinalu elitnog takmičenja.

Pred Savićem je meč karijere.

Atletiko je slavio na 24 od posljednjih 29 mečeva u Ligi šampiona na svom terenu.

Pep Gvardiola iznenađujuće je izostavio Tomasa Milera i prednost dao Kingsliju Komanu.

Atletiko: Oblak, Huanfran, Himenez, Savić, Filipe Luis, Gabi, Augusto Fernandes, Saul, Koke, Grizman, Tores.

Bajern: Nojer, Lam, Havi Martines, Alaba, Bernat, Ćavi Alonso, Vidal, Tijago Alcantara, Koman, Daglas Kosta, Levandovski.

Bajern i Atletiko igrali su u finalu tadašnjeg Kupa šampiona 1974. godine.

Bajern je postao prvak, pobjedo 4:0 u ponovljenom meču, jer u to vrijeme nije bilo penala.

Prvi susret završen je 1:1 i to u produžecima. Gol za Atletiko postigao je Luis Aragones u 114. minut, a Bajern izjednačio u posljednjem napadu golom Švarcenbeka.

Pogledajte kako je to bilo prije 42 godine.

Dva dana kasnije nije bilo dileme, Bajern je sa po dva gola Henesa i Milera došao do pehara.