Budućnost - Rudar u finalu Kupa

Budućnost je na Cetinju igrala 1:1 sa Lovćenom, što je nakon pobjede od 2:0 u prvom meču bilo više nego dovoljno za prolaz. Rudar pobijedio Bokelj u revanšu sa 2:0, nakon trijumfa od 1:0 u Kotoru
86 pregleda 2 komentar(a)
Budućnost Rudar, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 27.04.2016. 16:31h

Budućnost i Rudar igraće u finalu Kupa Crne Gore, 2. juna u Podgorici, očekivani je epilog revanša polufinala.

Budućnost je na Cetinju igrala 1:1 sa Lovćenom, što je nakon pobjede od 2:0 u prvom meču bilo više nego dovoljno za prolaz.

Ekipa Miodraga Vukotića je, međutim, strahovala od starta, pošto je Lovćen već u 4. minutu poveo sa 1:0 golom Nenada Markovića i zaprijetio da bi mogao da ugrozi prednost protivnika iz prve utakmice.

Sve dileme riješene su u 58. minutu, kada je Budućnost izjednačila golom Radomira Đalovića iz penala.

Rudar je imao još lakši posao u revanšu - Pljevljaci su pod Golubinjom savladali Bokelj sa 2:0 i potvrdili pobjedu od 1:0 iz Kotora prije 14 dana.

Sve su izabranici Srđana Bajića riješili sredinom prvog poluvremena, u samo tri minuta - Ivan Marković u 21. i Ivanović u 24. minutu donijeli su Rudaru plasman u peto finale Kupa u nezavisnoj Crnoj Gori.

Pljevljaci će se 2. juna pod Goricom boriti za četvrti trofej u najmasovnijem takmičenju.

Budućnost će igrati četvrto finale u nezavisnoj Crnoj Gori i boriće se za drugi pehar u Kupu.

Pljevljaci i Podgoričani jednom su se sastali u finalu, 2010. godine, kada je Rudar slavio sa 2:1.