Dortmund ne odustaje od potjere za Bajernom, Keln rasplakao Majnc

Ramos, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.04.2016. 17:42h

Borusija Dortmund je zadržala teorisjek šanse da se bori za Salataru, pošto je na "Vestfalenu" bila ubjedljiva protiv Hamburgera.

Iako je Tomas Tuhel izveo kombinovani sastav, u igri "milionera" se to nije osjetilo a najveći dobitnik je svakako 17-godišnji Amerikanac Kristijan Pulišić koji je postigao prvijenac u Bundesligi.

I to za vođstvo od 1:0, dok se za preostala dva gola pobrinuo "džoker" Kolumbijac Ramos.

Najbolji strijelac Dortmunda, Gabonac Pjer Emerik Obamejang je počeo sa klupe, a ni među rezervama nije bilo Henrika Mhitarjana. Domaćinu je posao olakšalo i isključenje Rene Adlera u 52. minutu.

Dortmund na četiri utakmice do kraja ima sedam bodova manje od lidera, Bajerna, a 20 više od trećeplasiranog Bajera.

Majnc je propustio veliku priliku da zaostatak za četvrtoplasiranom Hertom smanji na svega bod.

Domaći su čak vodili 2:0, ali je Keln šokirao "Kofas arenu" sa tri gola od 64. do 83. minuta, koja su mu donijela pobjedu (3:2).

Na 2:2 je izjednačio nekadašnji vezista Partizana Miloš Jojić, kojem je to prvi pogodak u dresu "jarčeva".