Majstorija Slađane Bulatović i novi ubjedljiv poraz

Peti poraz izabranica Derviša Hadžiosmanovića u kvalifikacijama - Finska u Petrovcu slavila sa 7:1
3 komentar(a)
žENSKA FUDBALSKA REPREZENTACIJA, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.04.2016. 14:13h

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Finske u Petrovcu sa 7:1 u kvalifikacionom meču za odlazak na Evropsko prvenstvo.

To je peti poraz izabranica Derviša Hadžiosmanovića u petom meču u ovom ciklusu, uz gol razliku 2:26.

Za utjehu ostaje činjenica da je najljepši potez na meču pod Malim brdom viđen od crnogorskih fudbalerki - igrao se 8. minut kada je kapitenka Slađana Bulatović iz skraćenog kornera pogodila same rašlje finskog gola.

Vođstvo Crne Gore nije obeshrabrilo iskusnije i jače gostujuće igračice, koje su brzo preuzele kontrolu i već do poluvremena preokrenule na 1:3. Tatjana Đurković je 15. minutu postigla auto-gol, Emi Alanen je u 23. omogućila Finkinjama i rezultatsku kontolu, da bi Jeni Danielson u 27. lišila meč bilo kakve neizvjesnosti.

Dominacije Finkinji viđena je i u nastavku, iako je Crna Gora preko Tamare Bojat i Slađane Bulatović mogla da postigne još jedan gol. Maija Sari u 69, malerozna Tijana Đurković, koja je u 73. postigla još jedan autogol, te Sana Sarinen i Nora Herum u samom finišu, donijele su gostujućoj selekciji ubjedljivu pobjedu.

Naredni meč u kvalifikacijama, posljednji na domaćem terenu, Crna Gora igra 3. juna protiv Portugala u Petrovcu.