Sevilja izgubila kući poslije sedam mjeseci, Viljareal na plus 9

Viljareal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.04.2016. 21:29h

Čini se da je pitanje ko će u kvalifikacije za Ligu šampiona iz Primere riješeno, jer četvrtoplasirani Viljareal sedam kola prije kraja ima osam bodova više od najbližeg rivala, Selte.

“Žuta podmornica” je slavila na gostovanju Eibaru 2:1, i to nakon preokreta golovima Adrijana i Roberta Soldada.

Da slavlje za tim iz predgrađa Valensije bude kompletno, pobrinula se Sevilja, koja je prvi put poslije sedam mjeseci izgubila na “Sančes Pishuanu” i sada ima čak devet bodova manje od Viljareala.

Real Sosijedad je poveo u Andaluziji golom Markela Bergare već u 2. minutu, a u 34. je “povisio” Gžegož Krihovjak autogolom.

Sve što je domaćin uspio da uradi je da pogotkom Kevina Gameira iz penala u 51. minutu smanji na konačnih 1:2.