Menhengladbah usporio Hertu na putu ka Ligi šampiona

Borusija Menhengladbah, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.04.2016. 17:46h

Ambicije berlinske Herte da se prvi put plasira u Ligu šampiona žestoko su uzdrmane na gostovanju Menhengladbahu - tim Pala Dardaija primio je pet komada na "Borusija parku" (5:0).

Herta je i dalje na trećoj poziciji, koja donosi kvalifikacije za elitu, ali se borba zakuvala - tri boda manje do danas je imao samo Bajer Leverkuzen, a od danas i sama Borusija Menhengladbah. U konkurenciji su i Majnc i Šalke, koji imaju po četiri boda manje od tima iz glavnog grada Njemačke.

Torgan Azar, brat Edena Azara, doveo je Borusiju u vođstvo u 14. minutu, da bi gosti pretrpjeli pravi potom u nastavku, posebno u posljednjih 15 minuta, Han u 60, Herman u 76, ponovo Azar u 80. i Traore u 85. do vrha su napunili mrežu Jarštejna.

Hofenhajm i Keln su podijelili bodove - bilo je 1:1, a domaćin je do remija stigao golom Kevina Folanda u sudijskoj nadoknadi.