Juve pobijedio uz pomoć VAR tehnologije: Sampdoriji poništen gol u 92. minutu

U meču 19. kola Serije A, lider i šampion savladao je Sampdoriju 2:1 na svom terenu
808 pregleda 1 komentar(a)
Kristijano Ronaldo postiže prvi gol za Juventus, Foto: ANSA/BETA/AP
Ažurirano: 29.12.2018. 14:31h

Juventus je godinu završio novom pobjedom, nad Sampdorijom 2:1, u meču koji će izazvati polemike u Italiji.

Gostima je u 92. minutu poništen gol za remi, jer je na osnovu VAR tehnologije, ustanovljeno da je Rikardo Saponara iz ofsajda primio loptu, koju je u nastavku akcije poslao u mrežu.

Sudija je na osnovu snimka pokazao da gol nije regularan...

Kristijano Ronaldo je bio strijelac oba gola za Juve.

Prvi gol je upisao u drugom minutu, udarcem sa 13-14 metara.

Gosti su poravnali preko sjajnog veterana Fabija Kvaljarele, koji je postigao gol na devetom uzastopnom meču, iako ima 35 godina.

Kvaljarela je bio strijelac u 33. minutu iz penala, koji je dosuđen nakon intervencije VAR-a. Pomalo i diskutabilno...

Juve je do pobjede došao, takođe, uz pomoć video-tehnologije, a i ovoga puta je igranje rukom bilo prilično "sumnjivo" - odnosno, da li je zaista bilo za penal.

Ronaldo je bio precizan - 65. minut 2:1...