Crna Gora bez golova protiv Bjelorusije

Filip Raičević, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 29.03.2016. 18:06h

Crna Gora ni u drugom kontrolnom meču pod vođstvom Ljubiše Tumbakovića nije upisala pobjedu - "hrabri sokoli" su igrali bez golova protiv Bjelorusije, koja je petu uzastopnu utakmicu odigrala bez primljenog gola.

Sa druge strane, računajući i mandat Branka Brnovića, Crna Gora je pet uzastopnih utakmica bez pobjede. Istina, ovo je prvi remi nakon četiri poraza u nizu.

U slabom meču, Bjelorusi su bili opasniji u prvom poluvremenu, naša reprezentacija u drugom, ali Šofranac i Bećiraj nijesu imali sreće, jer su pogodili stativu.

Našoj ekipi nije pomoglo ni to što je od 9. minuta iala igrača više jer je isključen Sergej Korlilenko zbog udaranja laktom Marka Baše...

TOK MEČA

Kraj utakmice!

90+3. minut: Bećiraj je glavom pogodio stativu, nakon centaršuta Nikolića

90+1. minut: Nakon kornera Vukčevića, Gorbunov je sa loptom završio u mreži, ali ga je gurnuo Raičević

90. minut: Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade

86. minut: Žuti karton za Bresana

84. minut: Raičević je odložio loptu Bećiraju, ali je napadač "crvenih" iz voleja šutirao preko gola

81. minut: Pokušao je Drahun sa distance, ali nije bio precizan

74. minut: Raičević je pokušao glavom nakon kornera, ali je šutirao preko gola. Na šutu mu je zasmetao Šofranac

74. minut: Nova izmjena, Zorić je zamijenio Bakića

70. minut: Tumbaković je zamijenio Rodića, ušao je Grbić

70. minut: Rodić je šutirao iskosa sa desne strane, ali u spoljni dio mreže

69. minut: Šofranac je spriječio dobru kontru Bjelorusa

67. minut: Druga izmjena u Bjelorusiji, Drahun je zamijenio Kisljaka

61. minut: Izmjena u selekciji Bjelorusije, Balanovič je zamijenio Kalačova.

58. minut: Nova dobra intervencija Poleksića, nakon šuta Kalačova

57. minut: Požutio je i Simić

56. minut: Druga izmjena u našoj selekciji, Mugošu je u napadu zamijenio Raičević, napadač italijanskog drugoligaša Vićence

55. minut: Sa ivice šesnaesterca je dobro šutirao Rodić, ali je lopta otišla preko gola

54. minut: Žuti karton i za Majevskog, zbog povlačenja sa leđa Vukčevića

53. minut: Nikolić je dobio žuti karton, zbog starta sa leđa

51. minutu: Nakon novog kornera Nikolića, Bakić je šutirao pored gola. Nekoliko minuta pritiska i dobre igre Crne Gore.

50. minut: Nikolić je izveo korner, Šofranac je odlično šutirao glavom, ali je Gorbunov krajnjim naporom, uz pomoć stative, izbacio loptu u korner. Najbolja šansa za našu reprezentaciju

49. minut: Prva poluprilika za Crnu Goru, Nikolić je ubacio loptu, a Bakić je iskosa sa lijeve strane glavom šutirao preko gola.

Počelo je drugo poluvrijeme. Jedna izmjena u našoj reprezentaciji, Šofranac debituje, a ušao je umjesto Baše. Kod Bjelorusa nije bilo promjena.

Završeno je prvo poluvrijeme. Iako je Crna Gora imala veći posjed lopte, on je bio sterilan, bez neke ideje u napadu, sa dosta nepovezanih akcija. Bjelorusija, iako je od 9. minutu igrala sa igračem manje, bila je opasnija u napadu, posebno iz kontri, a šansu prvog poluvremena je propustio Volotko u 41. minutu.

45. minut: Dva minuta sudijske nadoknade

42. minut: Vukčević je izveo slobodan udarac sa desne strane, najviši u skoku je bio Simić, ali je lopta otišla pored gola. Nije bilo opasnosti po gol gostiju

41. minut: Volotko je imao stopostopnu šansu, nakon odličnog dodavanja Kalačova, ali je bjeloruski fudbaler sa svega nekoliko metara promašio cijeli gol

36. minut: Mugoša je izborio slobodan udarac sa desne strane. Izveo ga je Vukčević, ali je loptu uhvatio golman Bjelorua, Gorbunov.

29. minut: Konačno malo uzbuđenja u šesnaestercu Bjelorusije, Bakić je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut izblokiran, a lopta le otišla u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti po gol gostiju

20. minut: Bakić je sa lijeve strane izveo slobodan udarac, ali niko nije zakačio loptu, koja je otišla u gol-aut.

18. minut: Prva prilika na meču, nakon slobodnog udarca sa lijeve strane, odbrana naše selekcije je izbiila loptu, a sa preko 20 metara je lijevom nogom "opalio" Volotko, ali je Poleksić odlično intervenisao i otklonio opasnost.

9. minut: Isključen je napadač Bjelorusije Kornilenko, jer je, bez potrebe i razloga, laktom zakačio po glavi Bašu. Srpski sudija Danilo Grujić je bio blizu i sve je vidio.

5. minut: Marušić je nespretno izgubio loptu na našoj polovini, ali Bjelorusi nijesu iskoristili tu kontru.

4. minut: Pokušaj Bjelorusa sa lijeve strane, ali je Poleksić siguran

3. minut: Nikolić je dobro započeo akciju na sredini terena, dodao je lijevo do Bakića koji je loše centrirao, pa je propala ova prilika da se uradi nešto više.