Šokantan poraz Totenhema na "Vembliju"

U ostalim mečevima pobjede Brajtona, Fulama i Kardifa; remi između Votforda i Njukasla
1636 pregleda 0 komentar(a)
Košta stavio tačku, Foto: Reuters
Ažurirano: 29.12.2018. 18:05h

Totenhem je na "Vembliju" u 20. kolu Premijer lige poražen od Vulverhemptona 3:1 i tako ostao na šest bodova od vodećeg Liverpula, koji od 18:30 dočekuje Arsenal na "Enfildu".

Domaćina je u vođstvo doveo Hari Kejn u 22. minutu snažnim udarcem sa 20-ak metara. U drugom poluvremenu Vulvs je opsijedao gol rivala, a napad se isplatio u 72. minutu kada je Vili Boli nakon kornera postigao gol glavom. Gosti tu nisu stali, nastavili su sa napadima i nagrada je stigla u 83. kada je Himenez donio preokret. Konačan rezultat postavio je Elder Košta u 88. minutu.

Lester je kod kuće poražen od Kardifa 1:0, a Džejms Medison bio je tragičar kada je promašio penal u 75. minutu za Lester pri rezultatu 0:0. Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi kada je Kamarasa zatresao mrežu Šmajhela.

Fulam je savladao Hadersfilda rezultatom 1:0. Mitrović je donio trijumf timu Klaudija Ranijerija u samom finišu meča.

I Brajton je trijumfovao identičnim rezultatom protiv Evertona, dok su Votford i Njukasl remizirali - bilo je 1:1.