Novi poraz omladinaca

4 komentar(a)
Omladinci Crne Gore, Foto: Mozzartsport.com
Ažurirano: 26.03.2016. 15:54h

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Gornjem Milanovcu od Srbije 4:1, u utakmici drugog kola elitne runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo, za igrače do 19 godina.

Crnogorski fudbaleri doživjeli su drugi poraz u sedmoj kvalifikacionoj grupi i izgubili sve šanse da se bore za prvo mjesto i plasman na šampionat.

Izabranici selektora Aleksandra Miljenovića poveli su golom Olivera Šarkića u 21. minutu.

On je, prije vodećeg gola, još dva puta bio u prilici da se upiše u listu strijelaca, ali je golman Vanja Milinković-Savić bio siguran.

Izjednačio je Luka Jović u 33. iz jedanaesterca, a vođstvo domaćinu donio je Borko Duronjić u 37. minutu.

U 50. minutu priliku da ponnovoo izjednači rezultat imao je Momčilo Rašo, ali je njegov udarac sa ivice peterca golman Srbije uspio da odbrani.

Uslijedila je kontra domaćina, koju je realizovao Duronjić i doveo svoj tim u vođstvo od 3:1.

Konačan rezultat postavio je Nikola Milenković u 54. minutu.

Crnogorska selekcija od 54. minuta igrala je sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Bojan Magud.

U drugom meču ovog kola Francuska je u Jagodini savladala Dansku 4:0.

Crnogorski fudbaleri u trećem kolu, u utorak u Jagodini, igraće sa Danskom.

Plasman na šampionat Evrope izboriće samo pobjednik turnira.