Riješio derbi: Darko Nikač srušio Debrecin

Nikač je ušao na terenu u 26. minutu, a 62. zatresao mrežu na neuobičajen način, pošto je ušao u blok protivničkom golmanu, koji ga je pogodio u pokušaju da ispuca loptu
57 pregleda 0 komentar(a)
Darko Nikač, Foto: Mtkbudapest.hu
Ažurirano: 21.03.2016. 11:02h

Crnogorski napadač Darko Nikač postigao je prvi gol u dresu MTK iz Budimpešte, i to kakav - nekadašnji fudbaler Budućnosti srušio je Debrecin u jednom od najvećih mađarskih derbija (1:0).

Nikač je ušao u igru u 26. minutu, a 62. zatresao mrežu na neuobičajen način, pošto je ušao u blok protivničkom golmanu, koji ga je pogodio u pokušaju da ispuca loptu. Na oduševljenje domaćih navijača, lopta se od Nikačeve noge odbila u mrežu.

MTK je drugi na tabeli i ima dobre šanse da se plasira u kvalifikacije za Ligu Evrope, jer četvrtoplasirani Debrecin sada ima četiri boda manje. Borba za titulu je odlučena odavno, jer vodeći Ferencvaroš ima čak 22 boda prednosti u odnosu na MTK.

Nikač, koji je zimus stigao iz Budućnosti, odigrao je četiri meča za tim iz Budimpešte.