Povratak pobjedama: Siti na -7 pred derbi sa Liverpulom

Čelsi u okršaju dva londonska tima bolji od Kristal Palasa, Barnli pobijedio Vest Hem
Slavlje Sitija u Sautemptonu, Foto: EDDIE KEOGH
Ažurirano: 30.12.2018. 17:26h

Sedam bodova, rastojanje je prvoplasiranog Liverpula i drugoplasiranog Mančester sitija, pred veliki derbi.

Duel šampiona i "izazivača" zakazan je za 3. januar, u 21 sat, na stadionu "Etihad" u Mančesteru.

Siti nije dozvolio da mu Liverpul dodatno umakne, već je bio siguran na gostovanju Sautemptonu - 3:1.

Tim Pepa Gvardiole prekinuo je niz od dva uzastopna poraza i vratio se na drugo mjesto, koje je tri dana držao Totenhem.

Šampion je na "Sent Meriju" poveo u 10. minutu, nakon sjajne akcije koju su završili Bernardo (asistencija) i David Silva (pogodak).

Činilo se da se ponavljaju dva prethodna duela, protiv Lestera i Kristal Palasa, u kojima je Siti olako ispuštao rano vođstvo, kada je Hojbjerg u 37. minutu uzeo loptu Zinčenku i pogodio gornji ugao za izjednačenje Sautemptona.

Egal je, međutim, kratko trajao.

Već u 45. minutu Vard-Prous je nesrećno pogodio sopstvenu mrežu, nakon ubacivanja Sterlinga.

Zinčenko je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena sjajno centrirao Agueru, koji je glavom pogodio za 1:3, postavivši konačan rezultat.

Isključenje Hojbjerga u 85. minutu, zbog oštrog starta nad Fernandinjom, jedini je detalj vrijedan pomena iz drugog poluvremena.

Čelsi je savladao Kristal Palas u tvrdom komšijskom duelu, u južnom Londonu.

Pobjedu timu Mauricia Sarija, drugu u gostima u samo tri dana (nakon slavlja protiv Votforda u četvrtak), donio je Ngolo Kante u 51. minutu, nakon ubacivanja Davida Luiza.

Čelsi je čvrsto na 4. mjestu, sa pet bodova više od Arsenala, a samo dva manje od Totenhema, četiri od Sitija...

Barnli je pobjegao sa pretposljednjeg mjesta i preskočio Fulam, pobjedom nad Vest Hemom od 2:0.

Vud je u 15. minutu doveo domaćina u vođstvo.

Meknil je već do poluvremena, u 34. minutu, potvrdio trijumf tima Šona Dajča.