Juventusu gradski derbi, Napoli odgovorio uz pomoć Iguaina

Pol Pogba, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.03.2016. 21:53h

Juventus je deklasirao Torino u gradskom derbiju sa 4:1, pričaće se i o novom rekordu Đanluiđija Bufona, ali i o velikim greškama sudije Nikole Ricolija na štetu "granate".

Italijanski mediji su mu izbrojali dvije velike: kada je dosudio penal za Torino kod rezultata 2:0, a nije dao drugi žuti karton Aleksu Sandru, a onda i kod 2:1 kada je poništio čist gol Maksiju Lopesu zbog ofsajda. Snimak je pokazao da je Argentinac bio u regularnoj poziciji.

"Došli smo do 2:2, ali sudija nam nije dao da se vratimo u utakmicu. Ricolijeve greške su neoprostive", rekao je trener Torina Đanpjero Ventura.

Juve je poveo golovima Pola Pogbe i Samija Kedira, potom je Andrea Beloti smanjio na 2:1, a nakon svih spornih događaja Alvaro Morata je sa dva pogotka riješio sve...

"Ne želim da komentarišem sudije, jer to nikada ne radim. Ipak, imamo 19 pobjeda u posljednjih 20 mečeva i mislim da to ne mogu da izbrišu dvije sudijske greške", kazao je trener Juvea Masimilijano Alegri.

Napoli je na sve to odreagovao pobjedom - savladao je Đenovu kod kuće sa 3:1, pa je ostao tri koraka iza četvorostrukog uzastopnog šampiona.

Đenovljani su poveli golom Tomasa Rinkona u 10. minutu, a Napoli je dočekao momente inspiracije Gonsala Iguaina - Argentinac je u 51. i 81. minutu postigao 28. i 29. gol u sezoni i riješio komplikovan meč za tim Mauricija Sarija. Konačan rezultat je postavio Omar El Kaduri u 91. minutu.

Fiorentina je odigrala bez golova na gostovanju Frozinoneu i ostala je na pet bodova iza Rome, koja drži posljednje mjesto koje garantuje izlazak u Ligu šampiona.

Sinišu Mihajlovića ponovo čekaju teški dani u Milanu nakon što nije pobijedio ni Lacio.

U Gradu mode je bilo 1:1, pa nema sumnje da će Silvio Berluskoni opet imati šta da kaže srpskom treneru. Ko zna, možda ga već sjutra smijeni - italijanski mediji navode da takva odluka ne bi nikog iznenadila.

Napoli - Đenova 3:1 (Iguain 51, 81, El Kaduri 90+1 - Rinkon 10)

Atalanta - Bolonja 2:0 (Gomes 27, Dijamanti 45+1)

Frozinone - Fiorentina 0:0

Torino - Juventus 1:4 (Beloti (penal) 48 - Pogba 33, Kedira 42, Morata 63, 77)

Verona - Karpi 1:2 (Jonita 63 - Di Gaudio 42, Lazanja 67)

Sasuolo - Udineze 1:1 (Politano 64 - Sapata 8)

Sampdorija - Kjevo 0:1 (Međorini 24)

Milan - Lacio 1:1 (Baka 15 - Parolo 9)