Atletiko nije izdržao opsadu: Hihon u finišu šokirao "kolćonerose"

Iako nije bilo dileme ni prije ovog kola, sada je definitivno - Barselona sjutra u Viljarealu ima šansu da ode na 11 bodova prednosti i već otvori šampanjac...
Kastro, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.03.2016. 17:51h

Fudbaleri Atletiko Madrida definitivno su se oprostili od titule, pošto su danas u gostima poslije preokreta poraženi od posljednjeplasiranog Sproting Hihona sa 2:1, u utakmici 30. kola španske Primere.

Za Atletiko je zato interesantnija trka za drugo mjesto sa Realom, koji sjutra može da priđe na bod, ukoliko pobijedi Sevilju na "Santjago Bernabeuu".

Madriđani su u Hihonu do prednosti došli u 29. minutu, kada je Antoan Grizman iz slobodnog udarca sa oko 25 metara savladao golmana domaće ekipe.

Ekipa Dijega Simeona, iako veliki favorit protiv "fenjeraša", nije odigrala dobar meč. Sporting je nakon primljenog gola preuzeo inicijativu, a do izjednačenja je došao u 79. minutu golom Antonija Sanabrija iz slobodnog udarca.

Preokret domaćinu i sva tri boda, veoma bitna u borbi za opstanak, donio je Karlos Kastro u 89. minutu. Isti fudbaler je samo nekoliko minuta ranije promašio zlatnu prilku, pošto je sa peterca pogodio prečku, iako je ispred sebe imao prazan gol.

"Kolćonerosi" su u posljednjih 10 minuta igrali sa desetoricom, zbog povrede Hose Marije Himenesa, a Simeone je prije toga izvršio sve tri izmjene.

Stefan Savić zbog povrede nije bio u konkurenciji za utakmicu.