Mladost samo do boda, Rudar smanjio zaostatak

3 komentar(a)
Rudar, Foto: Rudar Fantazzi
Ažurirano: 19.03.2016. 16:03h

Vodeća Mladost osvojila je bod, dok su Rudar i Budućnost ostvarili pobjede u 23. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost je u Petrovcu igrala neriješeno 1:1. Domaćin je poveo golom Filipa Kalačevića u 38. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Marko Šćepanović u 62. minutu iz jedanaesterca. Petrovac je tim remijem prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza.

Rudar je u Golubovcima, pogotkom Miloša Radanovića u 77. minutu iz jedanaesterca, savladao Zetu 1:0 i smanjio zaostatak za liderom šampionata na osam bodova.

Budućnost je u Danilovgradu pobijedila Iskru 3:1 i upisala 11. pobjedu.

Do nova tri boda došla je golovima Marka Burzanovića u 29, Milana Vušurovića u 33. i Radomira Đalovića u 56. minutu.

Jedini pogodak za domaćina postigao je Danko Kovačević u 79. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Sutjeska, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 2:1, golovima Dejana Zarubice u 41. i Šalete Kordića u 73. minutu.

Jedini pogodak za Grbalj postigao je Petar Vukčević u 60. minutu.

Dečić je na Starom aerodromu, golovima Iljira Camaja u 45. i Bojana Lazarevića u 90. minutu, savladala Mornar 2:0 i ostvario deveti trijumf ove sezone.

Lovćen je na Cetinju poražen od Bokelja 2:1, čime je prekinuo seriju od devet uzastopnih mečeva bez poraza.

Bokelj je do 11. trijumfa došao golovima Dejana Đenića u 1. i 38. minutu.

Jedini pogodak za Lovćen postigao je Boris Došljak u 47. minutu.

Šćepanović povećao prednost na listi strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 15 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 13, Boris Kopitović iz Petrovca upisao je 12, dok je dva manje postigao doskorašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač.

Fudbaler Sutjeske Dejan Zarubica strijelac je devet golova, njegov klupski drug Šaleta Kordić i Petar Vukčević iz Grblja postigli su po osam, dok su se po po sedam puta u listu strijelaca upisali Pjeter Ljuljđuraj (Dečić), Damir Kojašević (Mladost), Ivan Marković (Rudar) i Miloš Nikezić (Bokelj).

Golgeter Lovćena, Miloš Đalac, golman Rudara Miloš Radanović i Danko Kovačević iz Iskre postigli su po šest, a po jedan manje Bojan Kopitović (Grbalj) i Miljan Vlaisavljević (Zeta).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.