Sevilja smijenila Barsu sa vrha, Bilbao u zoni ispadanja

Sevilja ima bod više od Barselone i lider je u najjačoj španskoj ligi
Andre Silva, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 25.11.2018. 19:30h

Sevilja je novi lider Priemre, pošto je pobjedopm na "Pishuanu" protiv Valjadolida za bod pretekla Barselonu koja je iščupala bod sinoć na "Vandi Mertropolitano". Andalužani su slavili golom 23-godišnejg Portugalca Andre Silve u 30. minutu i došli do 26 bodova.

Valjadolid ima 17 bodova.

U prvoj utakmici dana Atletik je ispustio pobjedu protiv Hetafea i našao se u zoni ispadanja sa 11 bodova i svega jednom pobjedom. Bilbao je poveo golom 20-godišnjeg Nolaskoaina glavom u 67. minutu ali je Haime Mata iskoristio dva loša ispucavanja domaćih štopera za poravnanje deset minuta kasnije.

U finišu je Aduric pogodio stativu gola gostiju, ali je rezultat ostao nepromijenjen, pa je Hetafe došao do 17. boda.

Espanjol je izgubio kući od Đirone sa 3:1. Gosti su sa dva gola Urugvajca Stuanija, u 4. i 6. minutu, imali veliku prednost. Domaćin je uspio da smanji preko Iglesijasa u 74, ali je u 90. Dumbija "ubio" nade Espanjolu da može do boda. Espanjol je peti sa 21, dok je Đirona sedma sa bodom manje.