Siti ponovo kiksao, sve je dalje od titule

1 komentar(a)
David Silva, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.03.2016. 17:09h

Mančester siti nije uspio da veže drugu pobjedu u Premijer ligi, jer je odigrao samo 0:0 u gostima sa Noričom.

Ekipa Manuela Pelegrinija uputila je samo tri udarca u okvir gola Noriča.

Siti, kojii je u prošlom kolu pobijedio poslije tri uzastopna poraza, ovim remijem se udaljio od borbe za titulu.

Ekipa trenera Manuela Pelegrinija iz 29 utakmica ima 51 bod, devet manje od vodećeg Lestera.

Mančester sitiju preostaje da sačuva četvrto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, koje mu polako izmiče pošto igra sve slabije kako se bliži kraj sezone.

Sa druge strane, Norič je osvojio važan bod u borbi za opstanak, iako je bio bliži golu od Sitija pošto je prečku pogodio Bamford.

"Kanarinci" su sada sa Sanderlendom na diobi 17. pozicije, koje garantuje igranje u Premijer ligi i naredne sezone.

Sautempton je u gostima uzeo tri boda protiv Stouka (2:1). Golove u za Sautempton postigao je Gracijano Pele u 11. i 30. minutu, a drugi pogodak Italijan je postigao poslije "duplog pasa" sa srpskim reprezentativcem Dušanom Tadićem.

Jedini gol za Stouk postigao je Marko Arnautović u 52. minutu.

Sautempton je utakmicu završio s desetoricom igrača, pošto je Sadio Mane u sudijskoj nadoknadi vremena dobio crveni karton.

Sautempton zauzima sedmo mjesto u Premijer ligi sa 44 boda, jednim više od devetoplasiranog Stouka.

Uzbudljivu utakmicu odigrali su Bornmut i Svonsi. Domaćin je poveo u 37. minutu golom Maksa Grejdela, da bi Svonsi poslije manje od 120 sekundi na drugoj strani stigao do preokreta pogotkom Modua Beroua.

Novu prednost domaćinu doneo je Džošua King u 50. minutu, a izjednačenje Svonsiju u 62. Gilfi Sigurdson.

Konačan rezultat postavio je Stiv Kuk u 78. minutu.

Bornmut zauzima 13. mjesto sa 38 bodova, dok je Svonsi 16. sa 33.

Norič - Mančester Siti 0:0

Bornmut - Svonsi 3:2 (Gradel 37, King 50, Kuk 78. - Barov 39, Sigurdson 62)

Stouk - Sautempton 1:2 (Arnautović 52. - Pele 11, 30)