Bez golova pod Golubinjom, Mladost počela pripreme za šampionsko slavlje

Mladost, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 12.03.2016. 15:34h

Iako je ostala još trećina prvenstva, Mladost već može da stavi šampionskih šampanjac na hlađenje - lider je u Pljevljima odigrao derbi bez golova, pa je razlika između dvije prvoplasirane ekipe ostala ista - 10 bodova. Čini se nedostižnih za Rudar, posebno u ovom trenutku forme...

Pobjedu u gostima ostvarila je Zeta, koja je pod Goricom savladala Budućnost 1:0.

Do tri boda i prekida serije od tri uzastopna meča bez pobjede došla je golom Darka Bjedova u 75. minutu.

Prije meča je minutom ćutanja odata pošta tragično nastradalom navijaču Budućnosti Milošu Pavićeviću.

Sutjeska je u Nikšiću pobijedila Bokelj 1:0 i upisala devetu pobjedu ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Dejan Zarubica u 65. minutu.

Grbalj je u Radanovićima savladao Dečić 2:1, golovima Milana Zorice u 21. i Petra Vukčevića u 89.minutu. Jedini pogodak za Dečić postigao je Iljir Camaj u 72. minutu.

Pogotkom Vladana Tatara u 40. minutu iz jedanaesterca, Lovćen je na Cetinju slavio protiv Petrovca 1:0 i upisao šestu pobjedu.

U derbiju začelja Iskra je u Danilovgradu savladala Mornar 2:0. Do pobjede došla je golovima Darka Vučića u prvom i Milivoja Novovića u 88. minutu.

Šćepanović i dalje na čelu liste strijelaca

Fudbaler Mladosti, Marko Šćepanović, sa 14 postignutih golova, vodeći je na listi strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Darko Bjedov, postigao je 13, Boris Kopitović iz Petrovca upisao je 12, dok je dva manje postigao doskorašnji golgeter Budućnosti Darko Nikač.

Fudbaler Sutjeske Dejan Zarubica strijelac je osam golova, po sedam puta u listu strijelaca upisali su se Pjeter Ljuljđuraj (Dečić), Damir Kojašević (Mladost), Ivan Marković (Rudar), Miloš Nikezić (Bokelj), Šaleta Kordić (Sutjeska) i Petar Vukčević (Grbalj).

Golgeter Lovćena, Miloš Đalac, postigao je šest, a po pet Bojan Kopitović (Grbalj), Miljan Vlaisavljević (Zeta), Danko Kovačević (Iskra) i Miloš Radanović (Rudar).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 dobio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, dok je prošle najbolji bio golgeter Sutjeske Goran Vujović.