Evrogol Dibale, Juventus na +6 u odnosu na Napoli, Bufon pretekao Zofa

Dibala, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 11.03.2016. 23:00h

Juventus je sve više "gospodar" Serije A - "stara dama" je večeras na svom terenu osvojila sva tri boda protiv Sasuola (1:0), u premijernoj utakmici 29. kola.

Gol odluke, i to evrogol, postigao je Dibala u 36. minutu.

Dibala je prekinuo golgeterski post koji je trajao četiri kola, a 14. golom u sezoni je oborio prošlosezonski rekord u Seriji A, kada je u dresu Palerma postigao 13 golova, u 34 kola.

Međutim, najznačajniji lični podatak je da je golman Juventusa Đanluiđi Bufon u 68. minutu prestigao rekord Dina Zofa po broju minuta bez primljenog gola.

Sa 926 minuta bez primljenog gola, Bufon je sada drugi na vječitoj listi, a ispred njega je samo još Sebastijano Rosi (929).

Juve je, tako, trenutno stekao šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, koji u nedjelju (20.45) gostuje Palermu.

Pobjedom protiv Sasuola, torinski klub je nastavio seriju bez poraza, koja traje punih 19 kola (18 pobjeda i remi), upravo od poraza od Sasuola u prvom dijelu prvenstva. Šampion Serije A je nanizao i 10 utakmica bez primljenog gola.

Sasuolo je prekinuo niz od pet mečeva bez poraza (tri pobjeda i dva remija).