Kiks Lestera protiv VBA, nova šansa za Totenhem i Arsenal

50 pregleda 0 komentar(a)
Lester, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.03.2016. 21:55h

Lester je dobro osjetio kakav pritisak nosi breme favorita u Premijer ligi u duelu protiv Noriča u subotu, tada ga je spasao gol Uljoe za 1:0 u finišu, ali je samo tri dana kasnije podbacio i napravio kiks.

Bod lideru sa "King Pauera" je odnio stari lisac Toni Pjulis sa Vest Bromom (2:2), pa bi Totenhem već sjutra veče mogao da preuzme prvo mjesto ako pobijedi Vest Hem na "Apton parku" sa makar dva gola razlike.

VBA je poveo u Lesteru u 11. minutu golom Rondona (bio je to prvi gol koji je primio lider u 2016. na svom terenu u ligi), ali je "lisicama" mir vratio tandem Drinkvoter-King koji je do poluvremena preokrenuo.

Ipak, u 50. je pogodio Gardner i natjerao Lester da do kraja napada, stvara šanse, ali ne i da pobijedi...

All Goals Leicester 2-2 WBA 01-03-2016 by LiveGoals1

"Razočaravajuće je kada ne pobijedite u utakmici u kojoj ste to zaslužili. Ova je bila jedna od njih - stvorili smo mnogo prilika, protivnik samo dvije i dao je dva gola. Moramo da prvaziđemo ovaj momenat i da reagujemo već u narednom kolu", rekao je King, strijelac drugog gola za Lester.

Čelsi je pobijedio u Noriču sa 2:1 (golovi Kenedija i Koste u prvom poluvremenu) i ovo je prvi put još od aprila prošle godine da je povezao tri trijumfa u Premijer lige.

All Goals HD - Norwich 1-2 Chelsea - 01-03-2016 by ER-TV

Everton je bio siguran u Birmingemu protiv Aston Vile (3:1), dok je Fabio Borini u 91. minutu donio bod Sanderlendu protiv Kristal Palasa.

Lester - VBA 2:2 (Drinkvoter 30, King 45+1 - Rondon 11, Gardner 50)

Aston Vila - Everton 1:3 (Gestede 80 - Mori 5, Lenon 30, Lukaku 60)

Bornmut - Sautempton 2:0 (Kuk 31, Afobe 80)

Norič - Čelsi 1:2 (Redmond 68 - Kenedi 1, Kosta 45+1)

Sanderlend - Kristal Palas 2:2 (N'Doje 36, Borini 90+1 - Vikam 61, 67)